5 amerykańskich żołnierzy piechoty morskiej zginęło w katastrofie helikoptera w południowej Kalifornii

5 amerykańskich żołnierzy piechoty morskiej zginęło w katastrofie helikoptera w południowej Kalifornii

W czwartek rzecznik armii amerykańskiej powiedział, że pięciu żołnierzy piechoty morskiej na pokładzie helikoptera, który rozbił się w odległych, pokrytych śniegiem lasach we wtorek wieczorem, zginęło.

Helikopter CH-53E znaleziono w pobliżu Pine Valley w Kalifornii, w lesie państwowym w Cleveland. Trwa ustalanie przyczyn wypadku.

Marines odbywali lot szkoleniowy na pokładzie CH-53E Super Stallion we wtorek wieczorem, lecąc z bazy sił powietrznych Creech w pobliżu Las Vegas do stacji lotniczej piechoty morskiej Miramar w San Diego, ale ostatecznie „zgłoszono je późno” – oznajmiła jednostka piechoty morskiej. Marynarka wojenna. Powiedział w środę.

Władze cywilne znalazły helikopter około godziny 9:00 czasu pacyficznego w środę w Pine Valley, górzystym obszarze położonym około 50 mil na wschód od stacji San Diego, podało 3. Skrzydło Samolotów Morskich. Stan helikoptera nie został od razu ujawniony.

Według amerykańskiej marynarki wojennej CH-53E to ciężki helikopter, który może transportować żołnierzy i sprzęt oraz przewozić do 16 ton ładunku. Marines na pokładzie samolotu zostali przydzieleni do 361. Dywizjonu Ciężkich Śmigłowców, 16. Grupy Samolotów Morskich, powiedziała kapitan Stephanie Leguizamon.

We wtorek wieczorem w pobliżu Pine Valley wiatr wiał w porywach do 20 mil na godzinę i prawdopodobnie będzie silniejszy na wyższych wysokościach. Radar wskazuje, że między godziną 22:00 we wtorek a 4:00 w środę nad regionem wystąpią ulewne deszcze, na niższych wysokościach opady śniegu, a na większych – śnieg.

Rzecznik Cal Fire San Diego Mike Cornett powiedział w środę CNN, że ostatni dźwięk samolotu został nagrany we wtorek o 23:20.

W ciągu ostatniej dekady helikoptery Super Stallion brały udział w licznych katastrofach lotniczych, z których co najmniej dwie zakończyły się śmiercią.

W 2016 r. 12 żołnierzy piechoty morskiej zginęło w wyniku zderzenia dwóch helikopterów CH-53E podczas nocnego szkolenia u wybrzeży Hawajów – wypadek, który śledczy wojskowi przypisywali błędowi pilota. Dwa lata później czterech członków załogi zginęło, gdy Super Stallion rozbił się podczas misji szkoleniowej w pobliżu El Centro w Kalifornii.

READ  Czy społeczeństwo może się uzdrowić po strzelaninie w synagodze Drzewo Życia?

Wynik kolejnego wypadku, do którego doszło po ćwiczeniach szkoleniowych w Dżibuti, uznano za „cud na morzu”: 25 marynarzy piechoty morskiej i marynarki wojennej przeżyło katastrofę samolotu CH-53E w 2014 r. podczas próby lądowania w doku transportowym amfibii na morzu.


To rozwijająca się historia, która będzie aktualizowana.


Dakin Andone i Monica Garrett z CNN wnieśli swój wkład w powstanie tego raportu.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *