Tanie nieruchomości: zachęty do zakupu domów i gruntów w Kanadzie

Tanie nieruchomości: zachęty do zakupu domów i gruntów w Kanadzie

Nabycie gruntu o wartości 1 dolara w obliczu rosnących cen mieszkań i inflacji może wydawać się marzeniem aspirujących właścicieli domów.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​to marzenie staje się rzeczywistością w niektórych kanadyjskich prowincjach i terytoriach, które oferują przyciągające wzrok zachęty do walki ze spadkiem liczby ludności oraz kryzysami mieszkaniowymi i przystępnością cenową.

Oto spojrzenie na kanadyjskie nieruchomości i grunty oferowane przez lata po niskich cenach lub z innymi zachętami, których nie można przegapić. Należy pamiętać, że niektóre z tych ofert mogły wygasnąć lub zostać wyprzedane.

Cochrane, Ontario.

A Miasto w północnym Ontario Oferuje grunty za 10 dolarów w atrakcyjnej ofercie sprzedaży, która ma zachęcić deweloperów do budowy mieszkań i rozwoju miasta.

Cochrane stwierdził, że w przypadku maksymalnie 1500 kwalifikujących się działek nabywcy będą odpowiedzialni za rozwój infrastruktury na nieobsługiwanych działkach i zobowiązanie się do tego rozwoju.

Chętnych nabywców zasypano ponad 3000 telefonów od osób i firm zainteresowanych gruntami po obniżonych cenach.

Dodatkowym bonusem dla kupujących jest zwolnienie z podatku od nieruchomości.

W zeszłym tygodniu w wywiadzie dla CTV News Northern Ontario burmistrz Cochrane, Peter Politis, powiedział, że miasto potrzebuje mieszkań dla seniorów, osób o niskich dochodach i bezdomnych.

Politis stwierdziła, że ​​program motywacyjny, który zostanie uruchomiony w maju, ostatecznie pomoże obniżyć koszty, zapewniając odpowiednie mieszkania i promując konkurencję.

Według Politis pracodawcy opracowują również programy motywacyjne, aby przyciągnąć pracowników z różnych branż do obsadzenia mieszkań i zmienić marzenie pokolenia Z w południowym Ontario o możliwości posiadania domu.

Ponieważ społeczności północne odczuwają presję, aby budować więcej mieszkań, aby przyciągnąć rodziny i wykwalifikowanych pracowników, miasto Cochrane pracuje nad programem motywacyjnym, który, jak ma nadzieję, przyciągnie wzrok: grunty za jedyne 10 dolarów. (Cochrane’a)

Brandon, stary.

A Nieruchomość w południowo-zachodniej Manitobie Jest on oferowany za jedynego dolara i ma pomóc miastu zaspokoić potrzeby związane z niedrogimi mieszkaniami i przeciwdziałać bezdomności.

Obiekt pod adresem 215 12th St. zostanie sprzedany. N, agencji państwowej non-profit lub agencji partnerskiej w celu przekształcenia tego terenu w niedrogi lokal mieszkalny dla osób doświadczających bezdomności lub niestabilnej sytuacji mieszkaniowej.

W obliczu rosnącej bezdomności plan miasta obejmuje 55 mieszkań, każdy o powierzchni od 150 do 200 stóp kwadratowych. Nabywcy nieruchomości nie muszą budować planu zagospodarowania przestrzennego na wzór propozycji miasta.

READ  Policja: „Irytujący pasażer” próbował otworzyć drzwi samolotu podczas lotu do Toronto

Nieruchomość jest wpisana do rejestru miasta strona internetowa Potencjalni nabywcy muszą do 1 kwietnia złożyć miastu list intencyjny.

Mapa pokazująca lokalizację nieruchomości za 1 dolara

Saskatchewan

Natarcie Saskatchewan Zniżka dla absolwentów szkół policealnych Do 20 000 dolarów na pokrycie czesnego dla osób mieszkających w dzielnicy lub rozważających przeprowadzkę i złożenie zeznania podatkowego.

Kwota zniżki zależy od opłaconego czesnego, które waha się od 3000 do 20 000 dolarów za program trwający od roku do czterech lat.

Kwalifikujące się osoby muszą ukończyć akredytowany program policealny i złożyć wniosek w ciągu siedmiu lat od jego ukończenia. Studenci studiów magisterskich i doktoranckich nie kwalifikują się.

Reston, stary.

Zobacz społeczność wiejską w południowo-zachodniej Manitobie Działki mieszkalne za 10 dolarów – Program, który rozpoczął się ponad 10 lat temu od sekcji składającej się z 24 sztuk, a od 2020 roku został zredukowany do dwóch pozostałych.

Program, który miał stanowić szansę na stworzenie niedrogich zajęć rekreacyjnych dla swoich społeczności, otworzył drzwi osobom i rodzinom, których być może nie byłoby stać na zakup gdzie indziej.

Dom w rejonie RM Pipestone (zdjęcie udostępnione przez Tanisa Chalmersa)

Kamień rurowy, stary.

Miasto postępu w południowo-zachodniej Manitobie 10 dolarów stanowi własność gminy Nieruchomości mieszkalne.

Kupujący muszą wpłacić depozyt w wysokości 1000 USD za partię w Pipestone i utracą go, jeśli oferta nie zostanie zrealizowana w ciągu 90 dni.

Jeśli budowa rozpocznie się w ciągu 90 dni od złożenia oferty i zakończy się po roku, miasto zwróci kupującemu 990 dolarów.

Mundar, Alta.

Było to miasto Mundar Zobacz działkę przy ulicy Głównej Za 1 USD z załączonymi warunkami.

Kupujący musieli uzyskać pozwolenia na budowę, rozpocząć budowę w ciągu roku i zakończyć inwestycję w ciągu roku.

Zdaniem miasta celem było umożliwienie komercyjnego rozwoju śródmiejskiej dzielnicy biznesowej.

Jak podaje oficjalna strona miasta, wszystkie dostępne działki zostały sprzedane. Dla osób zainteresowanych zakupem gruntu prowadzona jest lista oczekujących, jeżeli poprzedni nabywcy nie zdecydowali się na zakup gruntu.

Miasto na swojej stronie internetowej określa również, czego nie można używać na działce.

Vancouver

W 2018 roku przedsiębiorca z Vancouver zaoferował bezpłatną budowę ciasnych domów właścicielom domów z miejscem na podwórkach, mając nadzieję na pobieranie czynszu od najemców przez 12 lat.

READ  Straszna prognoza Cleveland Fed na pierwszy kwartał 2022 r.

Każde mieszkanie będzie można wynająć za 1200–1500 dolarów miesięcznie i będzie gotowe po czterech miesiącach budowy, powiedział wówczas Duane Laird CTV News Vancouver.

Laird twierdził, że znajdzie najemców, będzie pobierał czynsz i utrzymywał teren. Po 12 latach dom zostanie poddany przeglądowi, pomalowany i przekazany właścicielowi – z możliwością wykupu dla tych, którzy nie chcą czekać pełnych 12 lat.

Wyspa Cape Breton, Nowa Południowa Walia

W 2016 roku powstała lokalna firma w wecocomagh, Miasto na wyspie Cape Breton zaoferowało ludziom dwa akry lasu, jeśli będą pracować dla firmy przez pięć lat.

W reklamie na Facebooku sklep The Farmer's Daughter Country Store poinformował, że wybrani kandydaci mogą stworzyć na działce „mały domek” lub „uroczy domek”.

W ogłoszeniu podano, że bezpłatna ziemia zostanie oddana za koszt „przeniesienia jej i zamieszczenia jej w twoim imieniu”.

A Bezpłatni lokalni kręgarze Do zdobycia była także w Sydney na wyspie Cape Breton w 2018 roku, po tym jak właściciel kliniki ogłosił plany wyprowadzki z miasta.

McAdam, PS.

W 2019 r. mała wioska w Nowym Brunszwiku zaoferowała 16 działek za 1 dolara, próbując ożywić swoją populację liczącą wówczas 1250 osób.

W tym roku w McAdam dostępnych było pięć działek, a wioska podała, że ​​otrzymała ponad 600 telefonów z tak odległych miejsc, jak Egipt, Dubaj i Pakistan.

Kupującymi były młode rodziny i emeryci, ale większość pochodziła z innych prowincji.

McAdam oferuje tanią ziemię każdemu, kto się wprowadzi i wybuduje dom.

St. Louis de Blandford, Que.

Mała społeczność, położona około godziny na południowy zachód od Quebecu, zdecydowała się zastosować innowacyjne podejście w celu zwiększenia swojej populacji.

Miasto kupiło dużą działkę, podzieliło ją na 40 działek i od 2013 roku rozdawało bezpłatnie każdemu, kto chciał się tam przeprowadzić i zbudować dom.

Polityka miasta wymagała od kupujących wpłacenia zaliczki w wysokości 1000 dolarów na działkę i zobowiązania się do budowy domu o wartości 125 000 dolarów w ciągu roku. Następnie gmina zwróciła pierwszą wpłatę.

Ziemie Koronne, Jukon

W ramach programu dotyczącego gruntów rolnych na terytorium w 2015 r. udostępniono bezpłatnie grunty w Arktyce do celów rolniczych dla ludzi wystarczająco silnych, aby móc przetrwać w niskich temperaturach.

READ  Rodziny twierdzą, że wydały tysiące dolarów na naprawienie problemów spowodowanych przez instalatora basenu

Oferty międzynarodowe

Włochy

W 2021 r. Kalabria, region we Włoszech, zaoferowała do 33 000 dolarów na maksymalnie trzy lata osobom chcącym przeprowadzić się do spokojnych wiosek liczących mniej niż 2000 mieszkańców, położonych blisko morza i na zboczach gór.

Sieć wiosek w regionie Kalabrii na południu Włoch chce zapłacić ludziom do 33 000 dolarów za przeprowadzkę. Wśród nich jest Santa Severina, wznosząca się na szczycie wzgórza. (Borgie Pio Belli d'Italia/CNN)

Nowi mieszkańcy musieli zobowiązać się do założenia małej firmy, mieć ukończone 40 lat i przeprowadzić się do nowego domu w ciągu 90 dni od złożenia pozytywnego wniosku.

Santa Fiora w Toskanii i Rieti w Lacjum zaoferowały zapłacenie do 50 procent czynszu każdemu, kto zdecyduje się na przeprowadzkę i pracę zdalną przez dłuższy okres. Kandydaci musieli mieć „aktywną” pracę i posiadać wystarczającą wiedzę techniczną, aby móc pracować z dowolnego miejsca.

Życie na rejsie

W marcu 2023 roku Miray uruchomiła koncepcję Life at Sea: 1095 dni opłynięcia świata w pływającym budynku mieszkalnym.

Ceny zaczynały się od 30 000 dolarów na osobę rocznie, włączając zakwaterowanie, jedzenie, napoje, pranie, a nawet opiekę zdrowotną.

Rejs został nagle odwołany na dwa tygodnie przed opóźnioną datą wypłynięcia 1 listopada 2023 roku.

Australia

W 2021 r. miasto Quilpie w Australii zaoferowało bezpłatne grunty mieszkaniowe każdemu, kto chce przeprowadzić się do odległej społeczności liczącej 800 osób.

Aby przezwyciężyć niedobory mieszkań i obsadzić miejsca pracy w hodowli bydła i owiec, miasto zaoferowało ludziom możliwość zakupu dużej działki i zbudowania domu za mniej niż 560 000 dolarów. Ci, którzy mieszkali tam przez sześć miesięcy, będą uprawnieni do stypendium w wysokości 9400 dolarów.

Ponieważ w pełni uzbrojone bloki o powierzchni 1000 metrów kwadratowych (około jednej czwartej akra) zostały sprzedane za tę samą kwotę dotacji, rada w rzeczywistości oddała grunt.

Z plikami z The Canadian Press, The Associated Press i CNN

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *