Szef CNN Chris Licht jest nieobecny

Szef CNN Chris Licht jest nieobecny

Nowy Jork (AP) – Chris Licht odchodzi ze stanowiska dyrektora generalnego CNN po roku, po serii gaf i spadków ocen.

David Zasław, dyrektor generalny Warner Bros. Discovery, rodzic CNN, ogłosił zmianę przywództwa podczas porannej rozmowy otwierającej CNN w środę.

W międzyczasie Zaslav wyznaczył czteroosobowy zespół przywódczy do kierowania siecią.

Licht zastąpił Jeffa Zuckera na stanowisku dyrektora generalnego CNN w zeszłym roku, z mandatem, aby sieć przesunęła sieć dalej w kierunku centrum politycznego. Ale spotkanie w ratuszu z Donaldem Trumpem spotkało się z powszechną krytyką, a odnowienie porannego programu sieci eksplodowało wraz ze zwolnieniem Dona Lemona.

Długi profil jachtu w piątkowym magazynie Atlantic okazał się zawstydzający i prawdopodobnie przypieczętował jego los. Zaledwie dwa dni wcześniej Licht obiecał w rozmowie redakcyjnej tego samego ranka, że ​​będzie walczył o odzyskanie zaufania pracowników CNN.

Ale wewnętrznie Licht nie mógł zdobyć poparcia wielu członków sieci, którzy czuli się lojalni wobec Zuckera, który został wypchnięty po ujawnieniu niewłaściwych relacji ze współpracownikiem.

Oceny CNN w maju były słabe, z oglądalnością w czasie największej oglądalności o ponad połowę w stosunku do konkurencji z MSNBC, a Fox News nadal przoduje wśród sieci kablowych.

Zaslav wyznaczył czterech obecnych dyrektorów CNN – Amy Intellis, Virginię Moseley, Erica Shearlinga i Davida Levy’ego – do kierowania siecią podczas poszukiwania zastępstwa.

„Jesteśmy w bezpiecznych rękach, co pozwala nam poświęcić czas potrzebny na przeprowadzenie przemyślanych i dokładnych poszukiwań nowego przywódcy” – napisał Zaslav w notatce dla pracowników CNN.

READ  Ukraiński nastolatek z raną postrzałową prowadzi 4 osoby w bezpieczne miejsce podczas rosyjskiego ataku

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *