Szczyt Biden-Putin. Doradca prezydenta Rosji podał podobną datę

W wywiadzie dla państwowej telewizji Rosia-1 Uszakow powiedział, że nie można jeszcze podać dokładnych dat szczytu, ale rozważano czerwcowe daty.

– Decyzję podejmiemy na podstawie wielu czynników – zaznaczył, że przygotowania do szczytu jeszcze się nie rozpoczęły. Niemniej jednak, według agencji RIA Novosti, rosyjski dyplomata Siergiej Ławrow powiedział, że Moskwa otrzymała „pozytywną odpowiedź” na plany spotkania z prezydentem USA.

Miejsce ewentualnego spotkania nie jest znane, ale ma się ono odbyć w państwie trzecim.

Po pierwsze, Kreml zapowiedział, że zgodzi się na spotkanie, o ile Waszyngton nie nałoży nowych sankcji. Wprowadzono jednak sankcje, co spowodowało kolejną eskalację napięć.

Reszta tekstu pod filmem.

Pierwsza zagraniczna podróż Joe Bidena. Prezydent Stanów Zjednoczonych pojedzie do Europy

Prezydent USA Joe Biden odbędzie swoją pierwszą zagraniczną podróż w czerwcu. Pojawi się na szczycie G7 w Wielkiej Brytanii, następnie odwiedzi Brukselę, gdzie spotka się z przywódcami UE i weźmie udział w szczycie NATO..

Rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki przekazała informacje o wizycie Bidena w Europie. Ta podróż podkreśla zaangażowanie prezydenta USA w „odbudowę sojuszy i ożywienie stosunków atlantyckich”.

Wizyta Bidena podkreśla jego zaangażowanie w „odbudowę sojuszy i ożywienie stosunków atlantyckich”. W tytułach szczytu UE-USA Biały Dom nawiązuje do środków „wzmocnienia demokracji”.

READ  Heath mówi, że Mistrzowie Europy w piątek w Polsce

Cieszymy się, że jesteś z nami. Zapisz się do Newslettera Onetu, aby otrzymywać od nas najcenniejsze treści.

(sp)

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *