Świt – „The New York Times”.

Świt – „The New York Times”.

Saturday Puzzle — to druga krzyżówka Davida B. Williamsa dla „The New York Times” po jego sierpniowym debiucie, który również ukazał się w sobotę. Zgodnie z obietnicą pana Williamsa obie układanki mają identyczne wzory siatek i wygląda na to, że jest to druga część serii inspirowanej wierszem Wallace’a Stevensa „Trzynaście sposobów patrzenia na kosaKto nie lubi szczypty napięcia w rozwiązaniu? Tylko w jednym komentarzu do wpisu Wordplay w August Network wspomniano o nawiązaniu do Stevensa, ale nie wyraził się on jasno i nie widzę związku między wierszem a dowolną łamigłówkę. Może być ukryty w geometrii samej łamigłówki, ponieważ jest statyczny, lub w kreskowaniu wpisów w jej środku. Jeśli ktoś znajdzie okruszki, proszę o podzielenie się nimi.

Dzisiejsza wersja jest doskonała i bardzo trudna, chociaż ogólnie nie tak trudna jak Bagno drwali Ryana McCarty’ego tydzień temu. Na największy problem natknąłem się w tym samym miejscu, co w sierpniowej układance pana Williamsa, czyli w południowo-wschodnim narożniku, co wydaje się być zbiegiem okoliczności. Ale zobaczymy, co się stanie, gdy zdobędziemy następny kawałek.

16a. Łącznik w wyrazie „Run-down” czyni go przymiotnikiem. Istnieje również forma czasownika „rundown” i rzeczownik „rundown”, który jest terminem takim jak „niski” lub „chudy”, co oznacza prawdziwą miarkę. „Zaniedbany” oznacza gorsze zużycie lub w tej układance DECREPIT. Uwielbiam brzmienie tego słowa; Po łacinieOznacza „pęknięcia lub złamania”, takie jak stare, suche i zakurzone kości.

19a. Wydaje się, że szukamy słowa Janus, czyli sprzeczny, Tutaj; „Ostry… lub przeciwieństwo ostrego”. W słowie „ostry” występuje jednak gra słów; W instrukcji oznacza to albo „niebezpieczny”, albo poważny, albo ma ostry ton – Jak „é” w „déjà vu”. Przeciwieństwem ostrego akcentu jest akcent GRAVE – jak w przypadku „à” w „déjà vu”.

READ  Marka Lamborghini LP 780-4 Ultimae Aventador End

31a. „Jo-jo w jakiś sposób” przywodziło mi na myśl kolejki górskie, huśtawki lub jakąkolwiek inną rzecz, która nie jest prawdziwym jo-jo w czyjejś dłoni podczas spaceru z psem – fajna sztuczka.

35 o. To jeden z dwóch trzyliterowych wpisów w tym rogu, które wpisałem zarówno pewnie, jak i błędnie, wywołując wielką frustrację. Pomyślałem, że „część kontroli mikrofonu” powinna wynosić „jeden” lub „dwa”, ponieważ Tak to się robi. Wybrałem „dwa” po zauważeniu 35D, ale tak naprawdę to TAP (czy to jest włączone?).

51 a. Pierwszą literą tej definicji „wartości” jest ostatnia litera w 47D, „Niektóre depozyty bankowe”, kolejny trzyliterowy wpis w tym rogu. Myślałem, że „wartością” będzie „szacunek”, a „niektóre depozyty bankowe” zamienią się w „rudę”. Ustalenie tego zajęło dużo czasu: „wartość” to ocena, podobnie jak w przypadku „weryfikacji wartości”. Następnie „Some Bank Depozyty” to OVA, co mnie zaskoczyło.

2D. „sekretny kod?” W tym podręczniku znajduje się „kod” milczenia wyznawców OMERTY. Możesz myśleć o mafii, ale to słowo odnosi się do Grupy ludzi na całym świecie Którzy mają tendencję do utrzymywania swoich spraw w tajemnicy.

10 D. Oto niezła gra słów: „Członek „wielkiego” trio?” To jest noga fortepianu. Nigdy nie zastanawiałem się, dlaczego fortepiany mają tylko trzy nogi; Najwyraźniej to je sprawia Łatwiej się poruszać. Nigdy bym tego nie zgadł, pogrążyłem się w myślach o trzech zerach na tysiąc.

31 D. Kolejny wpis, o którym bym nie pomyślał, gdyby nie było wielu wiadomości z wpisów krzyżujących się. Akcja „Jasia i Małgosi” to WOODLAND, który Czarny Las z pewnością.

drugi droga.

Krzyżówka New York Timesa ma otwarty system przesyłania, a swoje łamigłówki można przesyłać online.

READ  Platforma AMD AM5 zostanie wprowadzona na rynek w 2022 r. z obsługą PCIe 5.0

Aby uzyskać wskazówki, jak zacząć, przeczytaj naszą serię Jak zrobić krzyżówkę.

Abonenci mogą Rzuć okiem na klucz odpowiedzi.

Czy próbujesz wrócić do strony z puzzlami? Tutaj.

Co myślisz?

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *