Święty Ogień zapewni przestrzeń do uzdrowienia i smutku

Święte ognisko jest zapalane w dawnej Indyjskiej Szkole Mieszkalnej Świętego Józefa w społeczności Thunder Bay na cześć ofiar Kamloops Residential School.

Thunder Bay – święty ogień zostanie zapalony w miejscu dawnej szkoły St. Joseph Indian Residential School w Thunder Bay, podczas gdy członkowie społeczności chcą uczcić setki dzieci odkrytych w nieoznaczonym grobie w szkole z internatem w Kolumbii Brytyjskiej.

Prezydent Nishnawy Naski Alvin Fiedler zapowiedział, że ogień zostanie rozpalony w poniedziałek o godzinie 15:00 i będzie palony przez cztery dni na terenie dzisiejszej szkoły papieża Jana Pawła II.

„Jest bardzo ważne, abyśmy zrobili to, aby stworzyć forum, na którym ludzie mogą przyjść i wyrazić swój smutek – swoje emocje, złość, cokolwiek potrzebują, aby się z nimi zająć” – powiedział. „Myślę, że wszyscy są przerażeni tym, czego nauczyliśmy się w tym tygodniu. Myślę, że wszyscy są tym dotknięci”.

Tk’emlúps te Secwépemc First Nation ujawniło w czwartek, że szczątki 215 dzieci zostały odkryte w dawnej indyjskiej szkole mieszkalnej Kamloops, która działała w latach 1890-1969.

Fiedler powiedział, że ujawnienie ujawniło traumę rdzennej ludności w całym kraju, której podobnie dotknęły szkoły z internatem.

Powiedział: „Wiemy, że są inne groby, na które nie ma dowodów”.

Wszyscy są zaproszeni do modlitwy i palenia tytoniu przy świętym ogniu – powiedziała Nan w niedzielę. Każdy uczestnik powinien przestrzegać wytycznych dotyczących zdrowia publicznego.

Zachęcamy do maskowania (i obowiązkowe w namiocie), podczas gdy Fiedler powiedział, że tereny Papieża Jana Pawła II są wystarczająco duże, aby pomieścić odległość.

Powiedział: „Wiemy, że istnieją środki zwalczania pojawiającego się wirusa koronowego”. „Wiemy również, że jest to ważna rzecz do zrobienia”.

Członkowie społeczności przygotują na miejscu 215 par butów dla dzieci, które symbolizują stratę.

Na Facebooku Poradnia Prawna Kinna-Aweya wezwała kibiców do pozostawienia butów w klinice przy 86 South Cumberland Street przed 9:30 w poniedziałek.

READ  Zdjęcia przesłane przez chiński łazik marsjański

W poniedziałek rano odbędzie się impreza poza Underground Gym.

Założyciel Peter Panetta powiedział, że skontaktowało się z nim wiele osób, które zostały dotknięte przez szkoły z internatem i inne osoby, które czuły potrzebę uhonorowania dzieci.

Organizacja wyda małe przyjęcie o godzinie 10:00 przed swoją lokalizacją przy Victoria Street, a także planuje zaprezentować 215 butów, symboliczną reprezentację widzianą w społecznościach w całym kraju w ostatnich dniach.

Panetta zaprasza członków społeczności do przekazania butów dziecięcych w Underground Gym do poniedziałku do godziny 15:00. Powiedział, że później zostanie przekazany potrzebującym dzieciom.

Zachęcała również Nunn do noszenia pomarańczowego w poniedziałek, aby uczcić dzieci, które zmarły w szkołach z internatem, wezwanie powtórzone przez Lakehead Public Schools w niedzielę.

Thunder Bay dołączył do rządu federalnego i innych organizacji w obniżaniu swoich flag do połowy masztu od poniedziałku.

Fiedler powiedział, że ważne jest, aby zapewnić przestrzeń dla uhonorowania zaginionych i odnieść się do uczuć, ale równie ważne będzie późniejsze przejście do działania.

Na tym nie powinno się skończyć po czterech dniach [of the sacred fire]„Jest jeszcze wiele do zrobienia” – powiedział.

Powiedział, że zalecenia Komisji Prawdy i Pojednania stanowią mapę drogową.

Nan powiedziała, że ​​osoby dotknięte internatami mogą uzyskać wsparcie, dzwoniąc do Indian Boarding School Survivors Association pod numer 1-800-721-0066 lub NAN Hope pod numer 1-844-626-4673.

Linia kryzysowa Indian National Residential Schools jest również dostępna 24 godziny na dobę pod numerem 1-866-925-4419.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *