Statystyczne Kanada: Era pracy z domu dobiegła końca

Statystyczne Kanada: Era pracy z domu dobiegła końca

Nowe dane z kanadyjskiego urzędu statystycznego pokazują, że fala pracy z domu, której wielu pracowników oczekiwało, że się utrzyma, wydaje się dobiegać końca.

Dane pokazują, że według stanu na listopad 2023 r. tylko około 20 procent Kanadyjczyków nadal pracuje głównie z domu.

Od czasu wprowadzenia modelu biznesowego na początku pandemii obserwuje się stały spadek. W kwietniu 2020 r. około 40% Kanadyjczyków pracowało głównie z domu, a w styczniu 2022 r. odsetek ten spadł do 30%.

„Spodziewaliśmy się, że sytuacja wróci, ponieważ powrót do pracy będzie wymagał pewnych wymagań” – powiedziała Lisa Hutchison, partner zarządzający w JC Williams Group, firmie konsultingowej zajmującej się handlem detalicznym.

„Z naszego doświadczenia wynika, że ​​to pracownicy biurowi mają największe trudności z przywróceniem ludzi do pracy w porównaniu z niektórymi innymi sektorami”.

Według kanadyjskiego urzędu statystycznego przed pandemią w styczniu 2020 r. tylko siedem procent Kanadyjczyków pracowało z domu.

Ci, którzy nadal należą do jednej na pięciu Kanadyjczyków, którzy nadal pracują z domu, twierdzą, że jest to sytuacja, z której nie chcą się poddać.

Źródło: Statystyki Kanady„Teraz zamiast chodzić do biura w ramach obowiązkowego elementu, organizujemy spotkania, podczas których jest to prawdziwe ćwiczenie budowania zespołu” – powiedział Remi Jouve, który prowadzi firmę zajmującą się rozwiązaniami IT i od tego czasu pracuje z domu 2017. .

„Biorąc pod uwagę charakter naszej pracy, nie ma potrzeby, abyśmy kiedykolwiek wracali do biura. Nie zrobię tego”.

Inni widzą korzyści z pracy w domu przez resztę życia.

Katrina Runtz zaczęła pracować z domu w 2023 r. i twierdzi, że dzięki tej zmianie zaoszczędziła czas i pieniądze.

„Bardziej lubię pracować w domu, ponieważ oszczędzam dużo pieniędzy na benzynie i jedzeniu poza domem”.

„Moja garderoba zmieniła się radykalnie, bo nie muszę już nosić ubrań biznesowych. Jest bardziej swobodna i znacznie wygodniejsza”.

READ  Słynny browar w Vancouver zostaje tymczasowo zamknięty z powodu strajku

Pracując na domowym komputerze, Runtz twierdzi, że wszystko, co może zrobić w biurze, radzi sobie lepiej w domu.

„Nie sądzę, żebym kiedykolwiek musiała chodzić do biura na cały etat”.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *