Stare wino kosmiczne ma zostać sprzedane za 1 milion dolarów

Rzadki ryolit odkryto po tym, jak aplikacja rozpoznała skały jako radioaktywne

Pracownik budowlany w Oregonie z wielkim zainteresowaniem i użyteczną aplikacją odkrył rzadką, ważącą 2000 funtów skałę, która została przetransportowana do stanu na lodowcu 15 000 lat temu.

Jacob Parker pracował na terenie nowej szkoły w Lake Oswego, kiedy zauważył interesująco wyglądającą skałę, którą wykopała załoga. Wyciągnął aplikację do konturowania skał i zrobił szybkie zdjęcie, aby dowiedzieć się, co jest jego atrakcją, tylko po to, aby dowiedzieć się, że może być radioaktywne!

Parker natychmiast skontaktował się ze Scottem Burnsem, geologiem z Uniwersytetu Stanowego w Portland, aby to zweryfikować. Tak się złożyło, że skała nie była radioaktywna, ale okazała się dużym kawałkiem niezwykle rzadkiego ryolitu – drugiego kawałka znalezionego w obudowie!

Skały są klasyfikowane jako „lodowiec nieregularny”, co oznacza, że ​​prawdopodobnie wylądował na tym obszarze jako część lodowca schodzącego z Montany lub Kanady podczas powodzi Missoula około 15 000 lat temu.

Włoska jaskinia skrywa tajemnice historii neandertalczyków

Włoska jaskinia Guattari jest obecnie uważana za najważniejsze miejsce w historii neandertalczyków po tym, jak archeolodzy odkryli szczątki dziewięciu poddanych kremacji i skremowanych ciał mających nawet 100 000 lat!

Podejrzewa się, że obszar wokół jaskini Guattari, położony w pobliżu kurortu San Felice Circeo, był wcześniej domem dla dużej liczby prymitywnych mieszkańców, odkąd archeolodzy odkryli dobrze zachowaną czaszkę w 1939 roku, wkrótce po odkryciu samej jaskini.

Jeszcze Najnowsze wyniki Obejmuje szczątki ośmiu neandertalczyków sprzed 50 000 do 60 000 lat i kolejne od 90 000 do 100 000 lat temu, a także setki kości, które kiedyś należały do ​​grupy hien, wielu słoni, nosorożców, a obecnie wymarłego jelenia olbrzymiego zwanego bydlęcym turem. .

READ  Jednostka zdrowia udziela wskazówek, jak bezpiecznie oglądać całkowite zaćmienie słońca

„To niezwykłe odkrycie” – powiedział minister kultury Włoch Dario Franceschini. „Cały świat będzie o tym mówił”.

Niektóre z odkrytych kości neandertalczyka zostały nadgryzione lub spalone. Podczas gdy hieny najprawdopodobniej gryzły kości do żucia, oparzenia wraz z otworami wentylacyjnymi w dachu jaskini sugerują niektórym antropologom, że neandertalczycy mogli angażować się w rytuały kanibali.

Wykopaliska będą kontynuowane w tym historycznym miejscu, ponieważ naukowcy mają nadzieję dowiedzieć się więcej o społeczności neandertalczyków, w tym o roli, jaką starożytne zmiany klimatyczne odegrały w ich upadku.

Szef policji w Maine ryzykuje wszystko, aby porzucić spotkanie

W świecie spotkań, które byłyby e-mailami, szef policji stanu Maine zrobił wszystko, by uniknąć spotkania zarządu, i ostatecznie stracił licencję na popełnienie oszustwa w tym procesie.

Joshua Botvin, były komendant policji w Maine, nie był przygotowany do wzięcia udziału w posiedzeniu rady selekcyjnej w Fryeburgu w lutym 2020 r., Ale zamiast twierdzić, że jest chorobą lub nagłą sytuacją rodzinną, postanowił napisać fałszywy raport na temat podejrzanej osoby jako pretekst do pominięcia .

Po wysłaniu SMS-a do jednego ze swoich funkcjonariuszy z prośbą o telefon z zebrania, sześcioletni komendant policji uruchomił wielopoziomowy program, który był bardziej złożony i czasochłonny niż zwykłe uczestnictwo w spotkaniu.

Potvin pojechał swoim krążownikiem na wesołe miasteczko we Fryeburgu i wykorzystał komputer krążownika do wykonania fałszywego wejścia do systemu transmisyjnego, stwierdzając, że nadeszła odpowiedź na doniesienia o podejrzanej osobie. W tym, co możemy się tylko domyślać, była próba zweryfikowania jego istnienia, umieszczenie w fałszywym raporcie numeru rejestracyjnego pracownika na terenie targów.

READ  Niesamowity rok kosmicznych objawień Jamesa Webba

Maine Academy of Criminal Justice zajęła stanowisko i rozpoczęła dochodzenie w sprawie raportu. Chociaż Potvin zrzekł się prawa do odwołania i zrezygnował ze stanowiska w zeszłym roku, w tym tygodniu ujawniono, że akademia formalnie cofnęła jego licencję, uniemożliwiając Potvinowi pracę w organach ścigania w Maine na zawsze.

Dzięki temu nigdy więcej nie będzie musiał uczestniczyć w kolejnym spotkaniu.

Kobieta z Michigan przekazuje 60 lat włosów na cele charytatywne

Pewna kobieta z Michigan wykorzystała w tym tygodniu dziwne dziedzictwo rodzinne, przekazując swoje 60-letnie warkocze organizacji produkującej peruki dla dzieci z medycznym wypadaniem włosów.

Janet Jointer z Lansing w stanie Michigan miała zaledwie 12 lat, kiedy jej ciotka, która miała ten sam kolor włosów, podarowała jej idealnie utkane warkocze do wykorzystania w „kreatywnych fryzurach”.

Chociaż Guinter nie skończyła jako stylistka warkoczy, trzymała kręcone loki przez prawie 60 lat, aż pewnego dnia dwa lata temu zmarła jej sąsiadka i zobaczyła, jak wyrzucono wszystkie jego rzeczy.

Wydarzenie wprowadziło Guinter w tryb wyszukiwania, w którym myślała, że ​​pewnego dnia ktoś może znaleźć warkocze, i nie chciała, aby wylądowały w koszu.

W końcu odkryłem, że Children With Hair Loss, organizacja charytatywna z Detroit, wykorzystuje darowizny włosów 8 cali lub dłuższych do produkcji peruk dla dzieci, które straciły włosy z powodów medycznych.

Stare wino kosmiczne ma zostać sprzedane za 1 milion dolarów

Oczekuje się, że dwie butelki win Petrus 2000, które spędziły ponad rok na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, zostaną sprzedane za 1 milion dolarów Aukcje Christie’s.

Butelki były Wysłane w kosmos Wraz z dziesięcioma innymi osobami w 2019 roku spędzili 440 dni na orbicie przed powrotem na Ziemię.

READ  Co by się stało, gdyby ktoś poruszał się z dwukrotnie większą prędkością światła?

Po ich powrocie grupa barmanów i naukowców zebrała się, aby zobaczyć, jak dobrze smakuje wino „nie z tego świata”. Jak się okazuje, wina kosmiczne wypracowały wyjątkowy profil smakowy z wzmocnionymi aromatami kwiatowymi i dymnymi.

Zwycięzca aukcji otrzyma dwie butelki wina do porównania z „zlewką meteorytu, kielichem i kluczem”.

Przychody z aukcji zostaną przeznaczone bezpośrednio na „przyszłe misje kosmiczne i badania nad winem”. Twoje zdrowie!

Bordeaux z kosmosu

Zdjęcie za pośrednictwem Aukcje Christie’s


Napisane przez Megan Yanni, współautorkę Ripleys.com

Odkryj możliwości w osobie!

Odkryj setki dziwnych i niezwykłych artefaktów i miej niesamowite interakcje podczas wizyty w Ripley’s Odditorium!

Odkryj atrakcje w pobliżu

Źródło: Stare wino kosmiczne ma zostać sprzedane za 1 milion dolarów

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *