Spółka-matka Body Shop Canada pobiera przychody i pozostawia firmę zadłużoną na 3,3 miliona dolarów: dokumentacja sądowa – Canada News

Spółka-matka Body Shop Canada pobiera przychody i pozostawia firmę zadłużoną na 3,3 miliona dolarów: dokumentacja sądowa – Canada News

The Body Shop jest zadłużony na 3,3 miliona dolarów

Prasa kanadyjska – | Historia: 475306

Prezes The Body Shop Canada Ltd. twierdzi, że szuka ono ochrony przed wierzycielami, ponieważ spółka dominująca pozbawiła kanadyjski oddział środków pieniężnych i wpędziła go w długi.

Jordan Searle stwierdza w oświadczeniu, że pozycja firmy „gwałtownie się pogorszyła” w grudniu, po wykupieniu spółki-matki The Body Shop International Ltd. Przez firmę private equity Aurelius.

Dyrektor generalny Body Shop Canada stwierdził, że Body Shop International w dalszym ciągu przyjmowała pieniądze, ale nie płaciła dostawcom, ponieważ spółka dominująca stwierdziła, że ​​utraciła dostęp do swojego finansowania i spowalnia płatności na rzecz wierzycieli, aby oszczędzać gotówkę.

Searle twierdzi, że The Body Shop Canada było przyzwyczajone do tego, że spółka dominująca pobierała pieniądze ze swojego konta, ponieważ spółki korzystały z rozwiązań typu cashpooling, w ramach których spółka dominująca pobierała przychody spółki zależnej i pokrywała jej wydatki.

Kiedy w zeszłym miesiącu firma Body Shop International szukała w Wielkiej Brytanii formy ochrony wierzycieli zwanej administracją, Searle powiedział, że Body Shop Canada ma zadłużenie na 3,3 miliona dolarów i nie ma perspektyw na uzyskanie pomocy od swoich właścicieli.

Prawnicy The Body Shop International i Aurelius nie odpowiedzieli na prośby o komentarz w sprawie oświadczenia Searle'a, które złożono kilka dni po ogłoszeniu przez The Body Shop Canada planów zamknięcia 33 ze 105 sklepów.

READ  Zapasy spadają, a ropa spada, aby rozpocząć skrócony tydzień do wakacji

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *