W bagażu pary w Ontario znajduje się urządzenie śledzące, które Air Canada przekazało na cele charytatywne

W bagażu pary w Ontario znajduje się urządzenie śledzące, które Air Canada przekazało na cele charytatywne

Martwisz się, że stracisz linię lotniczą Bagaż Podczas następnej podróży?

Coraz więcej osób umieszcza urządzenia elektroniczne jako takie Tagi powietrzne i kafelki śledzące na ich torbach na wszelki wypadek. Taki jest jeden Ontario Para tak zrobiła, ale nie pomogło im to szybciej odzyskać majątku.

Nikita Reese Wilson i jej mąż spędzili zeszłej jesieni miesiąc miodowy w Grecji. Jak wielu, wrócili do domu w Cambridge bez żadnego bagażu.

„Dołożyliśmy należytej staranności” — powiedział Reese Wilson. „Przesłaliśmy wszystkie dokumenty i złożyliśmy wniosek o zagubienie bagażu”.

Para śledziła swoje rzeczy za pomocą Apple AirTags. Obserwowali, jak siedzi w Montrealu przez około miesiąc, zanim wysłali go do zakładu w Etobicoke w Greater Toronto Area.

Byliśmy naprawdę podekscytowani, ponieważ mówiliśmy: „Och, ona wraca do Toronto, idzie do zakładu przetwórczego, to jest fajne” – powiedział Reece Wilsons.

Kontynuacja historii pod reklamą

Czytaj więcej:

Air Canada odmawia, a następnie przyznaje klientowi kredyt po błędzie rezerwacji

Przeczytaj następujące:

Naukowcy dzielą się źródłem przechwyconego sygnału z odległości prawie 9 miliardów lat świetlnych

Jednak ich torby pozostały tam przez ponad trzy miesiące.

Dzwonili do Air Canada niezliczoną ilość razy, ale nie uzyskali pomocy w odzyskaniu bagażu. Wtedy zaangażowali policję. Funkcjonariusze uzyskali nakaz przeszukania magazynu w Etobicoke.

Policja z Toronto powiedziała Global News w oświadczeniu: „Ustalono, że organizacja charytatywna zakontraktowana przez linię lotniczą zgodnie z prawem odebrała bagaż od linii lotniczej po tym, jak bagaż nie został odebrany. Bagaż został przewieziony do magazynu w Etobicoke”.

Rhys Wilson powiedział: „Myśleliśmy, że jeśli zaangażujemy policję, skonfiskują ten bagaż, ponieważ jest to nasza własność osobista.

Więc kiedy dowiedzieliśmy się, że Air Canada powiedziało, że zostały przekazane na warunkach prawnych, pomyślałem: „Jakie to warunki prawne? – To nas jeszcze bardziej sfrustrowało.


Kliknij, aby odtworzyć wideo:

Apple AirTags są używane w bagażu, aby zapobiec zgubieniu bagażu


Tymczasem Air Canada powiedział Global News: „Naszym celem jest, aby bagaż zawsze docierał z klientami. Pracujemy nad tym problemem”.

Kontynuacja historii pod reklamą

Linia lotnicza nie podała dodatkowych informacji na temat aktualnych zasad dotyczących zagubionego bagażu ani nazwy swojej organizacji charytatywnej.

Czytaj więcej:

Air Canada zgubiła męski wózek inwalidzki, oferując kupon o wartości 300 USD i zepsuty zamiennik

Przeczytaj następujące:

Armia wściekłych fanów przeciwnych LGBTQ2 Pink Floyd przybywa z nowym tęczowym logo

Rzecznik praw pasażerów, Gabor Lucas, nazywa działania Air Canada „kradzieżą”.

„To najbardziej rażąca sprawa bagażowa, jaką widziałem w mojej 15-letniej karierze obrońcy praw pasażerów” – powiedział Lukas.

„Tylko dlatego, że może istnieć jakaś umowa z Air Canada i organizacją charytatywną, nie oznacza to, że Air Canada ma jakiekolwiek podstawy do oddania własności pasażera”.

Obrońca w sprawach karnych z Toronto, Markus Bornfreund, powtórzył obawy Lukacsa, mówiąc: „Linia lotnicza nie jest prawnym właścicielem tej torby. Była opóźniona, zagubiona, a następnie znaleziona”.

„Nigdy nie została podpisana z Air Canada”.

Chociaż od tego czasu para wróciła do swojej własności, Reese Wilson mówi, że jej doświadczenie może przydarzyć się każdemu i zachęca ludzi do pociągania linii lotniczych do odpowiedzialności.

Powiedziała Global News, że otrzymała rekompensatę finansową od linii lotniczej, ale rozważa dalsze kroki prawne.

i skopiuj 2023 Global News, oddział Corus Entertainment Inc.

READ  Royal Canadian Air: Dziwaczne uruchomienie linii lotniczych

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *