S&P 500 zbliża się do rekordowych poziomów w miarę utrzymywania się optymizmu gospodarczego i wsparcia Fed | Wiadomości dotyczące walut | Wiadomości finansowe i biznesowe

Inwestorzy giełdowi w USA optymistycznie patrzą na gospodarkę.

  • Akcje amerykańskie wzrosły, a indeks S&P 500 oscylował w piątek blisko rekordowych poziomów, ponieważ inwestorzy pozostają optymistycznie nastawieni do amerykańskiej gospodarki.
  • W czwartek indeks benchmarkowy pobił zarówno swoje notowania intraday, jak i zamknięcia.
  • Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych wyniosła w piątek około 1,455%, co oznacza, że ​​rynek uważa, że ​​silna inflacja będzie przejściowa.
  • Zapisz się tutaj, aby otrzymywać nasz codzienny biuletyn, 10 rzeczy przed dzwonkiem otwarcia.

Akcje amerykańskie wzrosły w piątek, a indeks S&P 500 oscylował blisko rekordowych poziomów, a inwestorzy nadal optymistycznie patrzą na amerykańską gospodarkę dzięki wsparciu Rezerwy Federalnej.

W czwartek benchmark pobił swój dzienny rekord i rekord zamknięcia, kończąc sesję na poziomie 4 239,18.

Tom Lee, partner zarządzający i szef badań w Fundstrat Global Advisors, powiedział, że wybicie się na nowe szczyty było zwiastunem zwyżkowego wybicia w zeszłym tygodniu.

„Nasz podstawowy przypadek zwiększenia S&P 500 do 4400 przed połową 2021 r. pozostaje taki sam” – powiedział Lee w notatce.

Podczas gdy dane z czwartku pokazały, że inflacja w USA wzrosła w maju bardziej niż oczekiwano, tygodniowe liczby bezrobotnych spadły do ​​najniższego poziomu w erze pandemii.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych oscylowała wokół 1,455%, dwa punkty bazowe powyżej marcowego minimum, co oznacza, że ​​rynek uważa, że ​​silna inflacja okaże się przejściowa, powiedział Fed.

Oto, gdzie indeksy amerykańskie znajdowały się w piątek o godzinie 9:30 w piątek:

bBitcoin Cena wynosiła 37,421 USD. Najpopularniejsza kryptowaluta na świecie Skok na najwyższy poziom w ciągu jednego tygodnia W czwartek osiągnął 38 000 USD, gdy kryptowaluta zlekceważyła ponowione wezwania do zaostrzenia regulacji.

READ  SoxBox: Organizacja z Ottawy przekazuje potrzebującym 10 000 skarpetek

Udać się Spadł o 0,57% do 1887,18 za uncję. Metal szlachetny stracił nieco na wartości wraz ze wzrostem wartości dolara amerykańskiego.

Ceny ropy spadły. Surowy surowiec zachodnio-teksaski Spadł o 0,07% do 70,24 USD za baryłkę. Ropa Brent, międzynarodowy benchmark dla ropy, spadła o 0,07% do 72,47 USD za baryłkę.

Międzynarodowa Agencja Energetyczna poinformowała w piątek, że Globalny popyt na ropę powróci do poziomu sprzed pandemii Do końca 2022 r. ponowna epidemia nowego koronawirusa i niższe poziomy szczepień w krajach rozwijających się sprawią, że ożywienie będzie nierównomierne.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *