Byli dyrektorzy Twittera składają pozew przeciwko Elonowi Muskowi o 128 milionów dolarów odprawy | Biznes i ekonomia

Byli dyrektorzy Twittera składają pozew przeciwko Elonowi Muskowi o 128 milionów dolarów odprawy |  Biznes i ekonomia

Były dyrektor generalny Parag Agrawal i inni członkowie kadry kierowniczej wyższego szczebla oskarżają Muska o przekonanie, że „zasady go nie dotyczą”.

Byli czołowi dyrektorzy Twittera, w tym były dyrektor generalny Parag Agrawal, pozwali Elona Muska o ponad 128 milionów dolarów niezapłaconego odszkodowania.

W pozwie złożonym w poniedziałek przed sądem w San Francisco czterech byłych dyrektorów oskarżyło dyrektora generalnego Tesli o zwolnienie ich bez powodu i okazanie „bezczelnej postawy” w stosunku do swoich zobowiązań finansowych.

„Pod kontrolą Muska Twitter stał się kpiną z prawa, represjonując pracowników, właścicieli, sprzedawców i inne osoby” – stwierdzili powodowie w 39-stronicowym pozwie.

„Musk nie płaci swoich rachunków, uważa, że ​​zasady go nie dotyczą, i wykorzystuje swoje bogactwo i władzę, aby atakować każdego, kto się z nim nie zgadza”.

Byli dyrektorzy – w tym były dyrektor finansowy Ned Segal, były dyrektor prawny Vijaya Gade i były radca prawny Sean Edgett – twierdzą, że mają prawo do rocznej pensji i opcji na akcje.

Musk zwolnił Agrawala, Gadde'a i Segala pod koniec października 2022 r., po sfinalizowaniu zakupu Twittera, obecnie zwanego X, za 44 miliardy dolarów.

Zakup platformy przez Muska był następstwem ostrego sporu z kadrą kierowniczą najwyższego szczebla po tym, jak Twitter pozwał go do sądu, aby upewnić się, że przestrzega warunków przejęcia.

Byli dyrektorzy oświadczyli w pozwie, że Musk wymyślił „fałszywy” przykład rażącego zaniedbania i umyślnego działania – Twitter płacił zewnętrznym prawnikom za ich pracę związaną z zamknięciem przejęcia – aby uniknąć płacenia im odprawy.

„Gdyby Musk uważał, że wynagrodzenie prawnika lub jakiekolwiek inne płatności są niewłaściwe, jego rozwiązaniem byłoby rozwiązanie umowy, a nie wstrzymywanie odpraw dla kadry kierowniczej po sfinalizowaniu transakcji” – stwierdzili w pozwie byli dyrektorzy .

X ma już przed sobą trzy inne pozwy złożone przez byłych pracowników domagających się dużych odpraw, w tym dwa pozwy zbiorowe, w których zarzuca się szeregowym pracownikom dług na co najmniej 500 milionów dolarów.

READ  Decydenci proszeni są o nadążanie za wzrostem popularności rowerów elektrycznych - Kelowna News

Gigant mediów społecznościowych został również pozwany za rzekome zaniżenie wynagrodzeń byłej firmie PR, właścicielom, sprzedawcom i konsultantom.

X nie odpowiedział natychmiast na prośbę o komentarz.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *