Silne wsparcie rady w wysokości 400 000 USD na przestrzeń Muzeum w Centrum Sztuki

Rozbudowa o powierzchni 1000 stóp kwadratowych do około 4000 stóp kwadratowych spowodowałaby powstanie większego muzeum jądrowego i górniczego, które byłoby ściśle dopasowane do powierzchni, jaką zajmowało w jej dawnym domu w Lester B.

Na wirtualnym, prywatnym posiedzeniu Rady Miasta Elliott Lake w poniedziałek po południu głosowano pięć do jednego za wydaniem dodatkowych 400 000 dolarów na rozbudowę Centrum Sztuki Elliott Lake.

Było prawie jednomyślne. Zwolennikami dodania kolejnych 1000 stóp kwadratowych do planowanego projektu Arts Hub są burmistrz Dan Marchisela, Couns. Sandy Venamore, Tom Turner, Norman Mann i Chris Buttery.

Poprostu być. Ed Pierce i Cohn sprzeciwili się temu. Luke Sir był nieobecny.

Rozbudowa z 1000 stóp kwadratowych do około 4000 stóp kwadratowych stworzyłaby większe muzeum jądrowe i górnicze, które byłoby ściśle dopasowane do powierzchni, którą zajmowała w swoim dawnym domu. (Lester B. Pearson Civic Center przy autostradzie nr 108).

Żadna dodatkowa przestrzeń muzealna nie zostanie wykorzystana do przechowywania artefaktów i celów dokumentacyjnych. Wszechświat. Finamore zapewnił zarząd, że będzie przeznaczony na pokaz.

Po prezentacji Amelii D’Amato, tymczasowej kuratorki muzeum, nakłania zarząd do ponownego rozważenia poprzedniego projektu, Coun. Pearce powiedział, że nie może uzasadnić tych wydatków na podstawie aktualnej sytuacji finansowej miasta. Określił dodatkowe wydatki jako „niepotrzebne”.

Wszechświat. Mann powiedział, że ważne jest, aby za pierwszym razem zbudować centrum sztuki.

Wszechświat. Venamor powiedział, że cenne relikwie będą wystawiane i przechowywane w muzeum. Przypomniała innym doradcom, że społeczność artystyczna jest integralną częścią strategii rozwoju gospodarczego miasta.

„Jeśli jest coś, czego nauczyliśmy się w ciągu ostatniego półtora roku, to tego, że nie mogą tego zrobić samodzielnie bez wsparcia społeczności” – dodała.

Początkowe pieniądze na centrum sztuki pochodzą z rezerwy w wysokości prawie 4 milionów dolarów utworzonej z ugody ubezpieczeniowej, którą Elliott Lake otrzymał po zawaleniu się niefortunnego Civic Center po zawaleniu się dachu.

READ  Jak odzyskać miejsce po aktualizacji do Windows 10 2022 Update

Pearce zauważył, że większość pozostałych środków na centrum sztuki o wartości 12 milionów dolarów pochodzi z federalnych programów grantów.

Zauważył, że dodatkowe 400 000 dolarów tworzy tylko dodatkową przestrzeń, a nie muzeum, które do niej pasuje.

Stało się to po części powodem specjalnego spotkania w poniedziałek, powiedział Steve Anthones, dyrektor projektów specjalnych w Elliott Lake, gdzie wnioski o środki z Federalnego Zielonego Funduszu i Federalnego Programu Przestrzeni Kultury, które miasto ma nadzieję otrzymać do lipca, muszą zostać złożone. przesłane.

Pearce przypomniał innym, że finansowanie rządowe nie jest gwarantowane.

Szacuje się, że rozbudowa muzeum o powierzchni 1000 stóp kwadratowych kosztuje 343 USD za stopę kwadratową.

Wszechświat. Tom Turner powiedział, że pieniądze Zielonego Funduszu będą oparte na funduszach 60 centów dolarów i 75 centach na Cultural Space. Wspólnie spekulował, że koszt dołożenia do miasta może być bliższy 100 000 dolarów.

Damato zapewnił Radę, że dodatkowa przestrzeń muzealna w Centrum Sztuki nie jest zabrana z obszarów przeznaczonych dla społeczności artystycznej.

A jeśli chodzi o te społeczne grupy artystyczne, to bądźcie. Wszystkim tym organizacjom wydajemy 500 dolarów miesięcznie (zwolnienie z czynszu za kolekcje dzieł sztuki), powiedział Patry.

„Budowa kosztuje nas 3 miliony dolarów i musimy ją uruchamiać na koszt miasta i podatników.

Jeśli chodzi o muzeum, Patry kontynuował: „Musisz przynajmniej upewnić się, że nie stracisz infrastruktury, którą masz.

„Prawdopodobnie przewidujemy pół miliona dolarów kosztów infrastruktury, aby zbudować to muzeum. Spodziewam się więc, że będzie wiele rozmów, które będą musiały odbyć się w tym względzie” – podsumowała Patry.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *