Mieszane tożsamości zasługują na miejsce w naszej społeczności Ithacan

Mieszane tożsamości zasługują na miejsce w naszej społeczności Ithacan

Nota wydawcy: To jest komentarz gościa. Opinie nie muszą odzwierciedlać stanowiska redakcji.

Jako Afro-Latynoska z przeważnie białej dzielnicy w… CiiW stanie Nowy Jork odnalezienie swojej tożsamości i bycie z niej dumnym było ciągłą walką. Ponieważ mój ojciec był dominikaninem w pierwszym pokoleniu, a moja matka była czarnoskórą, dorastałam z niezliczoną liczbą tożsamości, które często były ze sobą sprzeczne, w wyniku czego urodziła się córka, która nie mówiła po hiszpańsku i nie wiedziała, jak dbać o swoje loki i nie miała pojęcia, kim ona jest. Poczułem się zagubiony, kiedy przybyłem do Ithaca College, instytucji w przeważającej mierze białej, znajdującej się pośrodku globalnego zamieszania.

Chociaż poznałem wielu naszych niesamowitych kolorowych rówieśników tutaj, w Ithaca College, bycie mieszanym to inne doświadczenie, o którym nie mówi się tak często, jak powinno, pomimo stale rosnącej obecności młodzieży, która identyfikuje się w społeczności jako wielorasowa . Ostatnia dekada. Według danych, które zebrałem Biuro Spisu Ludności Stanów ZjednoczonychWraz z poszerzaniem się uznanych grup demograficznych Narodowy Spis Powszechny 2020 wykazał 300% wzrost liczby osób wielorasowych, z 9 milionów w 2010 r. do 33,8 miliona w 2020 r. Uwzględniając te statystyki, musimy uwzględnić więcej przestrzeni i rozmów dla studentów z grupy mieszanej na terenie kampusu.

IC Mixed służy jako grupa wsparcia i bezpieczna przestrzeń do dzielenia się tymi wyjątkowymi doświadczeniami i jestem niezwykle zaszczycony, że mogę być członkiem ich e-tablicy w tym roku szkolnym. Do tej grupy wprowadził mnie mój kuzyn, absolwent Centrum Muzyki i były członek E-Boardu. Ponieważ pochodzimy z podobnych środowisk, zaprosiła mnie na spotkanie. W końcu znalazłem grupę niesamowitych rówieśników, z którymi mogę się nawiązać i nigdy nie zapomnę absolutnej radości, jaką poczułem tamtej nocy. Od tego czasu zacząłem naprawdę akceptować moją mieszaną tożsamość i wykorzystywać ją jako motywację w moich studiach muzycznych i pracy rzeczniczej w Szkole Muzyki, Teatru i Tańca.

READ  Sprzedawanie dostępu do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej pomoże jej przetrwać

Nasze dyskusje, prowadzone przez moją dobrą przyjaciółkę, koleżankę Sisę Kaufman, mogą obejmować zarówno bariery językowe, dynamikę interpersonalną, jak i syndrom oszusta, czyli doświadczenia, które są aż nadto znane większości z nas w grupie. Innym razem nasze spotkania są przestrzenią, w której po prostu istniejemy, oferując kolorowanki Jasona Mamoa (ulubione przez fanów w nasi członkowie) i przekąski. Posunęliśmy się nawet do zorganizowania w grudniu zeszłego roku imprezy poświęconej oglądaniu One Piece; To było naprawdę niezapomniane przeżycie więzi. Nasz doradca wydziałowy i kelner pizzy, profesor Derek Adams, był dla nas w tym roku wspaniałym źródłem informacji i systemem wsparcia, będąc zdecydowanym orędownikiem tych przestrzeni i zachęcając swoich studentów do udziału w naszych spotkaniach.

Każde spotkanie przypomina, jak ważne są te rozmowy i przestrzenie wsparcia oraz co oznaczają dla naszych członków i innych członków społeczności BIPOC na terenie kampusu. W moim przypadku i wśród moich rówieśników możemy w pełni zaakceptować siebie i nie musimy się ukrywać ani umniejszać tego, kim jesteśmy, aby zostać zaakceptowani przez innych. Rzucamy sobie wyzwanie, aby mieć więcej siły, aby bronić siebie i innych. Dla nas IC Mixed to coś więcej niż tylko organizacja kampusowa; To rodzina, oaza uzdrowienia i rozwoju, czy to poprzez nasze rozmowy, czy oglądanie głupiej kreskówki o piracie, który znajduje jakiś skarb.

Potrzebujemy jednak więcej przestrzeni i możliwości na terenie kampusu, aby studenci mieszani i różnej tożsamości czuli się nie tylko bezpiecznie, ale także komfortowo i doceniani. Centrum Jedności BIPOC oferuje przestrzenie takie jak pokoje sensoryczne I Wiele wydarzeń dla społeczności BIPOC Dołączony Wydarzenia w pierwszy piątek i współpraca z organizacjami Lubi Siostra 2 Siostry i Muzycy ze Stowarzyszenia Colorna mnie. W rozmowach w Nasza grupa, nasi członkowie mieli trudności z pewnym wejściem do tych społeczności I usłyszeć ich głosyAlbo ze względu na bliskość bieli, albo z powodu wcześniejszych doświadczeńporozumienie.

READ  Jedna piąta powierzchni biurowej w San Francisco jest nadal pusta, ale jest „promień nadziei”

Chociaż jestem dumny, że jestem pochodzenia afro-latynoskiego, przyznaję, że mój wygląd jest podobny do mojej jasnej skóry i rysów twarzy Luźniejszy wzór zawijania można uznać za białe przejście i może być trudny do uchwycenia w niektórych przestrzeniach. Chociaż nikt się co do tego nie myli, jest to również czynnik, który nasza społeczność musi wziąć pod uwagę, będąc obecna w tych miejscach, aby zapewnić prawdziwą integrację i jedność.

Każdy zasługuje i zasługuje na miejsce przy stole, a naszym zadaniem jako społeczności jest ułatwianie takich rozmów, aby każdy mógł zaprezentować się tak autentycznie, jak to tylko możliwe. Ostatecznie jesteśmy społecznością, która powinna się wspierać i stale się wspierać.

Madison Almonte (ona/ona) Jest absolwentem muzyki, skupiającym się na opowiadaniu historii i dźwięku. Zadzwoń do niej [email protected].

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *