Podcast Joe Rogana został odnowiony w Spotify

Podcast Joe Rogana został odnowiony w Spotify

Nowy Jork –

Spotify zawarło nową wieloletnią umowę partnerską z kontrowersyjnym gospodarzem podcastów Joe Roganem, którego niezwykle popularny program będzie wkrótce dostępny także na konkurencyjnych platformach, w tym YouTube i Apple Podcasts.

W piątek Spotify ogłosiło odnowienie partnerstwa w poście na blogu firmy. Zgodnie z poprzednią wielomilionową umową „The Joe Rogan Experience” od 2020 roku jest dostępny wyłącznie w Spotify.

The Wall Street Journal, który w piątek jako pierwszy ogłosił nową transakcję, oszacował wartość nowego kontraktu na maksymalnie 250 milionów dolarów w ciągu kilku lat. Zacytowała anonimowe osoby zaznajomione ze sprawą. Gazeta podała, że ​​umowa zawiera minimalną gwarancję z góry, a także umowę o podziale przychodów w oparciu o sprzedaż reklam.

W sobotę nie udało nam się od razu uzyskać komentarza od Spotify.

Z biegiem lat Rogan zyskał szerokie grono odbiorców, słuchając jego długich i obszernych wywiadów z różnymi gośćmi, w tym z komikami, sportowcami, naukowcami i zwolennikami teorii spiskowych.

„Nie ma scenariusza na to, o czym będziemy rozmawiać, a wszystko dzieje się w czasie rzeczywistym” – powiedział Rogan w poście na blogu Spotify. „To po prostu organiczna rozmowa z ludźmi, którzy dobrze się bawią, coś, z czym wszyscy możemy się utożsamić i coś, co wszyscy kochamy. Te rozmowy ogromnie zmieniły sposób, w jaki myślę o życiu i nadal to robię”.

Program jest niezmiennie najpopularniejszym podcastem w Spotify, ale jest też częstym powodem kontrowersji dla firmy. Warto zauważyć, że w 2022 r. Spotify znalazło się pod znaczną presją, aby porzucić Rogana w związku z jego komentarzami na temat szczepionki przeciwko koronawirusowi i używaniem przez niego rasistowskich obelg, a niektórzy muzycy, w tym Neil Young, w ramach protestu wycofali swoją muzykę z platformy.

W lutym 2022 roku dyrektor generalny Spotify, Daniel Ek, potępił rasistowski język gospodarza, ale powiedział: „Nie sądzę, że uciszanie Joe jest rozwiązaniem”.

READ  Zaraźliwa piosenka Jacka Blacka z gry wideo zawiera God of War, Red Dead Redemption 2 i, tak, Mario

Akcje Spotify zwyżkowały w piątek o 3,51 USD, czyli prawie 2%, do 222,47 USD za akcję.

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *