Walka Tyson Fury i Oleksandr Usyk przełożona na 18 maja, promotor grozi karą w wysokości 10 milionów dolarów za wycofanie się

Walka Tyson Fury i Oleksandr Usyk przełożona na 18 maja, promotor grozi karą w wysokości 10 milionów dolarów za wycofanie się

Nowa data długo oczekiwanego unifikacji tytułu wagi ciężkiej pomiędzy Tysonem Furym i Oleksandrem Usykiem.

Podczas specjalnego wydania najświeższych wiadomości Zegarek do mieszanych sztuk walki, doradca króla Arabii Saudyjskiej i promotor Fury vs. Usyk – Turki Al-Sheikh powiedział, że walka odbędzie się teraz 18 maja. W ramach zachęty Al-Szejk powiedział, że jeśli którykolwiek z zawodników wycofa się z historii, straci 10 milionów dolarów ze swojego portfela za walkę. On walczy.

„Jeśli Usyk się boi, zadzwonię do niego [Anthony] „Joshua kontra Tyson” – powiedział Allal Sheikh. „Jeśli Tyson się przestraszy, zadzwonię do dowolnego zawodnika, którego zechce Usyk, a moje nazwisko jest na tej rzeczy. Mamy gwarancję po obu stronach i oni teraz o tym wiedzą. „

Zarówno Fury, jak i Usyk pojawili się na odcinku specjalnym i zgodzili się na nowy termin.

Miejsce walki pozostaje takie samo, a starcie Fury'ego i Usyka zaplanowano w Riyadzie w Arabii Saudyjskiej. Al-Szejk powiedział, że gala zaplanowana na 17 lutego, podczas której miała odbyć się walka w wadze ciężkiej, nie odbędzie się.

Walka ta wyłoni niekwestionowanego mistrza wagi ciężkiej. Usyk (21-0, 14 KO) jest posiadaczem tytułów WBA, IBF i WBO, a Fury (34-0-1, 24 KO) jest posiadaczem tytułu WBC.

Pierwotnie walka miała odbyć się 17 lutego, jednak Fury doznał poważnej przerwy w treningu i został zmuszony do wycofania się. Po rozejściu się wiadomości opublikowano wideo, na którym Fury doznał kontuzji łokcia podczas sparingu na ringu.

„Nic nie można zrobić w przypadku kontuzji sparingowej, to się zdarza” – Fury powiedział w sobotę o kontuzji, która, jak dodał, wymagała założenia 11 szwów w szpitalu. „Nigdy wcześniej takiego nie piłem – w każdym przypadku po raz pierwszy”.

Al-Sheikh dodał, że ma w obozie Fury’ego „specjalną kamerę”, która monitoruje jego trening i sprawdza kontuzję mistrza. Usyk powiedział, że „uśmiechnął się” na tę wiadomość i kontynuował treningi. Menedżer Usy'ego, Eglis Klimas, nie był przekonany.

READ  Prognozy między Japonią, Hiszpanią, Niemcami i Kostaryką: Mistrzostwa Świata 2022 | Nowości z Mistrzostw Świata 2022 w Katarze

„Być może, jeśli będziesz chciał się obrzezać, zostaniesz obrzezany”. – stwierdził Klimas. „Bo nie chciał walczyć z Usykiem. Boi się”.

„Dlaczego nie miałbym chcieć zawalczyć o największą wypłatę w swoim życiu i spędzić 10 tygodni na obozie przygotowawczym” – odpowiedział Fury. „Dlaczego? Dlaczego nie chcę walczyć?”

„To dlatego nie chciałeś z nim walczyć ostatnim razem” – odpowiedział Klimas.

„[Usyk] „Ostatnim razem wycofałeś się” – splunął Fury. „Jesteś draniem, który nigdy w życiu nie walczył i nazywasz mnie tchórzem, draniu”.

Już na początku mówiono, że Usyk może pozostać na gali zaplanowanej na 17 lutego i zmierzyć się z obowiązkowym pretendentem Filipem Hrjoviciem. Jednak saudyjski doradca królewski Turki Al-Szejk ogłosił później, że mecz Fury'ego z Usykiem „zostanie przełożony na późniejszy termin, a bilety zostaną zwrócone publiczności”. Al-Sheikh powiedział w sobotę, że Hrjovic będzie miał okazję walczyć na karcie walki 8 marca.

Były przeciwnik Fury'ego, były mistrz wagi ciężkiej UFC Francis Ngannou, szybko zareagował na tę wiadomość, sugerując, że jego walka 8 marca odbędzie się z Anthonym Joshuą o zjednoczony tytuł.

Ponadto Alal Al-Sheikh ogłosił, że 1 czerwca w Riyadzie odbędzie się walka unifikacyjna o tytuł wagi półciężkiej pomiędzy Arturem Beterbievem a Dmitrijem Bivolem.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *