Marchand ogłasza zwycięzcę w OT, Bruins nawet serializuje z Capitals w grze 2

WASHINGTON – Wszystko, co musiał pokazać Brad Marchand w ciągu pierwszych 60 minut poniedziałkowego wieczoru to dwie kary za dziwne zachowanie po sygnale ostrzegawczym.

Potrzebuję mniej niż minuty, żeby to nadrobić.

Marchand strzelił 39 sekund po dogrywce, a Boston Bruins odrobił straty, pokonując w poniedziałek wieczorem Washington Capitals 4-3, remisując w pierwszej rundzie rundy play-off pierwszej ligi w jednym meczu.

Po trudnym zwycięstwie, w którym Marchand odegrał ważną rolę, Bruins prawie na pewno zmierzą się ze wzlotami i upadkami swojego czołowego strzelca, który uwielbia wpadać pod skórę swoich przeciwników.

Trener Bruce Cassidy powiedział: „Jest lepszy sposób niż zły i myślę, że chciał wciągnąć nas do walki – i potrzebowaliśmy tego”. „Myślę, że jest teraz wystarczająco dojrzały, aby nie wydostać się z gry. Może w przeszłości była to gra, do której miałby dostęp i nie byłby skutecznym graczem, ale znalazł swoje umiejętności w grze i zdecydowanie duża część wygranej ze zwycięzcą dogrywki ”.

Marchand, gdy kiedyś przedarł się przez cel Craiga Andersona, aby wysłać łańcuch z powrotem do Boston Tied, ludzie będą go pamiętać o wiele bardziej, niż są w stanie zapamiętać, gdy przyciska Brendena Dillona do obrony Capitals w dół pasa na końcu pasa w pierwszej tercji lub ucina Anthony’ego Mantha, gdy wchodzą w drugim. Ale nie zostaną zapomniani i wykoleili go.

„Chodzi tylko o to, by móc wrócić do gry” – powiedział Marchand, który zajął trzecie miejsce w National Hockey League z 69 punktami w sezonie zasadniczym. – Oczywiście w tej chwili jesteśmy na większej scenie i na te mecze musimy pozostać poza polem karnym, więc muszę tam wypaść trochę lepiej.

Bruinowie czują się najlepiej, gdy Marchand idzie po tej linii i też śpiewa. Zatem zadaniem kapitana Patrice’a Bergerona było schwytanie go, zakwaterowanie i ponowne skupienie Marchanda na bieżącej misji. Udało się, a Boston nie chce Marcha i żadnego innego sposobu.

READ  Georgiev, Avalanche wyeliminował Golden Knights po szóste zwycięstwo z rzędu

„To wszystko” – powiedział Bergeron, który w pierwszej połowie strzelił gola z Jake’iem Dibroskiem. „On cały czas rywalizuje. Jego wola i pragnienie, aby zespoły były tam za każdym razem”.

Seria pomogła w rozpoczęciu play-offów NHL burzliwym początkiem pięciu meczów z rzędu z jednym golem, w tym czterech w dogrywce. Jasne, stolice i Bruins nie są temu obce. Rozegrali teraz dziewięć meczów z rzędu z jednym golem w okresie po sezonie, sięgającym ich serii z 2012 roku.

Trzeci mecz w środę wieczorem w Bostonie.

– Myślę, że będziemy przeziębieni – powiedział trener Capitals, Peter LaViolet. „Reakcja zawodników była zawsze obecna w grze i przez cały sezon, więc będziemy gotowi do gry”.

Bruins był mniej niż trzy minuty od ustawienia Pure Despair w serialu.

Dwa rzuty karne na początku trzeciej zmiany wytrąciły Bostona z rytmu, gdy Garnet Hathaway strzelił swojego drugiego gola w meczu, dając Waszyngtonowi prowadzenie przed godziną 12:56. Anderson – który obronił 38 bramek z rzędu, pozwalając na dwa gole w pierwszych pięciu strzałach Bruinsa – był kamieniem, dopóki Taylor Hall nie wyprzedził go piłką krążkową ponad 2:49 w tabeli.

„To był z pewnością tłusty cel” – powiedział Hall, który dołączył do Bruinsa w ostatecznym terminie. „To nie był dla mnie idealny mecz. Osobiście wciąż mam inny poziom, do którego mogę przejść, ale jako zespół zebraliśmy się razem i wygraliśmy mecz i to wszystko, o co możesz prosić.”

Boston miał 36 rzutów obronnych od Tuukki Raska, który został dwukrotnie trafiony przez wślizgi. Hathaway strzelił dwa gole, a TJ O’Shea skierował strzał do Waszyngtonu, który grał bez bramkarzy Vitka Vaneska, Ilyi Samsonova i pomocnika Jewgienija Kuzniecowa, a Lars Eller przegrał z kontuzją dolnej części ciała w połowie drugiego meczu.

„(Rusk) zdecydowanie zagrał dobrze i dał nam szansę na wygraną” – powiedział Cassidy. – Mecz był zawsze wyrównany. Nie chcesz być z dala od ciebie. Myślałem, że obaj bramkarze są dobrzy. Myślałem, że ich zawodnik też był doskonały, ale my byliśmy lepsi.

READ  Kanada pokonuje Szwecję, aby zdobyć złoto na Hlinka Gretzky Cup

Główna nieobecność

Podczas gdy Vanecek jest uważany za dzień w dzień z kontuzją dolnej części ciała, Kuznetsov i Samsonov pozostali na zewnątrz po usunięciu ligowego protokołu COVID w niedzielę. Wszyscy opuścili ostatnie pięć meczów sezonu regularnego i nie ma konkretnego harmonogramu, kiedy będą dostępne.

Bruins grał bez obrońcy Jeremy’ego Lauzona, którego na linii Blue Line zastąpił Connor Clifton, a obok niego grał poprawnym strzałem.

Następna

Obrońca DC Zdeno Chara po raz pierwszy gra jako gość w TD Garden w Bostonie po 73 meczach jako kapitan zespołu Bruins. Sprite Ball pojawia się w trzeciej partii o 18:30 w środę.