Saska. Kierowca przekazał mandat na telefon komórkowy za korzystanie z aplikacji punktowej w restauracji McDonald’s

Saska.  Kierowca przekazał mandat na telefon komórkowy za korzystanie z aplikacji punktowej w restauracji McDonald’s

Kierowca Saskatoon został ostrzeżony o korzystaniu z aplikacji typu fast food w kolejce do przejazdu – przejazd na darmowy lunch kosztował go znacznie więcej, niż się spodziewał.

„Ledwo się ruszam. Włączam aplikację i patrzę we wsteczne lusterko, a za mną jedzie policjant na motocyklu” – Mason Prima powiedział CTV News o chwili, gdy został zatrzymany podczas przejazdu przez McDonald’s w Saskatoon.

Nie pomyślał o skorzystaniu z aplikacji, a potrzebował jej, aby otrzymać darmowy lunch, który zdobył dzięki punktom lojalnościowym.

Wtedy funkcjonariusz podszedł do jego okna.

„Po prostu zachowuję się w ten sposób i pokazuję mu, że w mojej aplikacji McDonald’s przesyłam kod, aby otrzymać darmowy posiłek” – powiedziała Prima.

Myślał, że to będzie koniec.

„Myślałem, że pozwolono mi jechać, bo chcę tylko dostać darmowy posiłek, ale nie, lunch okazał się za drogi” – powiedział.

Prima mówi, że cały proces był haczykiem dwudziestym drugim. Potrzebował aplikacji, aby zrealizować zamówienie i jest to pierwsza rzecz, o którą pytają pracownicy McDonald’s, gdy się do niego wpadniesz.

Mason Prima twierdzi, że dostał mandat za korzystanie z aplikacji punktowej w restauracji McDonald’s. (Karla Shinkaruk/Wiadomości CTV)

„Szczerze mówiąc, byłem trochę zszokowany. Nigdy wcześniej czegoś takiego nie miałem. Otwieram aplikację za każdym razem, gdy idę do samochodu i nigdy wcześniej nie miałem takiego problemu” – powiedział.

Według lokalnego obrońcy w sprawach karnych jest to szokujące, ponieważ istnieje wiele szarych stref, jeśli chodzi o technologię i prawo.

„Współczuję osobie, której postawiono zarzuty. Gdyby dosłownie znajdowała się w… strefie ruchu drogowego, a nie na drodze publicznej” – powiedział CTV News prawnik kryminalny Brian Pfefferel.

Pfefferle nie zna wszystkich szczegółów tej sprawy, ale twierdzi, że zlecenie funkcjonariuszowi aresztowania użytkowników telefonów komórkowych podczas jazdy nie wydaje się dobrym wykorzystaniem zasobów policji.

READ  Disney spodziewa się usunąć więcej treści z Disney+, Hulu

W tym przypadku zostało ono wydane przez funkcjonariusza RCMP.

Dodał: „Zaryzykowałbym przypuszczenie, że zdecydowana większość ludzi korzystałaby z telefonów komórkowych w takich połączeniach, czego nie należy uważać za nielegalne, ale jest to oczywiście dyskusyjne”.

„Bez wątpienia używanie telefonu komórkowego podczas jazdy jest niebezpieczne” – mówi Feverly, ale kwestionuje okoliczności związane ze sprawą Primy.

„Nie dodałem gazu, bo po prostu się zepsuł, ledwo się ruszył” – mówi Prima.

Prima jeździła tym samochodem zaledwie od dwóch i pół roku. Mówi, że miał wtedy tylko jeden mandat za przekroczenie prędkości i bardzo uważa, aby trzymać telefon komórkowy poza jego zasięgiem, aby nie kusiło go, aby z niego korzystać podczas jazdy.

Grozi mu kara wynosząca 580 dolarów, co jest ogromną kwotą dla 18-latka, jednak bardziej niepokoją go wady na prawie jazdy.

Skontaktowaliśmy się z policją w Saskatoon z prośbą o komentarz w tej sprawie, ale ta odmówiła, ponieważ nie znała szczegółów.

Prema jest przekonany, że nie powinien płacić tej kary i jest gotowy walczyć z nią w sądzie.

Datę tę wyznaczono na 31 lipca.

Jesteśmy ciekawi. Czy kiedykolwiek otrzymałeś mandat za korzystanie z telefonu komórkowego w kolejce do fast foodu lub znasz kogoś, kto tak zrobił? Daj nam znać pod adresem [email protected].

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *