Samsung powraca na szczyt rynku smartfonów: tracker branżowy

Samsung powraca na szczyt rynku smartfonów: tracker branżowy

Ten artykuł został zrecenzowany według Science Proces edycji
I Zasady.
Redaktorzy Przy zapewnieniu wiarygodności treści wyróżniono następujące cechy:

Weryfikacja faktów

Renomowana agencja informacyjna

Korekta

International Data Corporation, która śledzi rynek smartfonów, spodziewa się, że Samsung i Apple nadal będą dominować w segmencie smartfonów z najwyższej półki, jednak presja ta będzie wzrastać ze strony chińskich konkurentów produkujących więcej tańszych telefonów.

× Zamknąć

International Data Corporation, która śledzi rynek smartfonów, spodziewa się, że Samsung i Apple nadal będą dominować w segmencie smartfonów z najwyższej półki, jednak presja ta będzie wzrastać ze strony chińskich konkurentów produkujących więcej tańszych telefonów.

Samsung odzyskał pozycję wiodącego sprzedawcy smartfonów, wydzierając pierwsze miejsce Apple, podczas gdy chińscy rywale zmniejszają dystans do obu liderów rynku, stwierdziła w poniedziałek firma monitorująca branżę International Data Corporation (IDC).

Samsung z siedzibą w Korei Południowej wyprzedził Apple, a światowa sprzedaż smartfonów wzrosła w pierwszym kwartale tego roku o prawie 8 procent, do 289,4 miliona, twierdzi IDC, powołując się na swoje wstępne dane.

Według IDC był to trzeci z rzędu kwartał wzrostu na światowym rynku smartfonów, co wskazuje, że trwa wychodzenie sektora z recesji.

Ryan Reith, wiceprezes zespołu IDC Worldwide Mobility and Consumer Trackers Team, spodziewa się, że największe firmy produkujące smartfony zwiększą udziały, a mniejsze marki będą miały trudności z utrzymaniem się na rynku w miarę postępu ożywienia gospodarczego.

Według danych IDC w pierwszym kwartale tego roku Samsung sprzedał 60,1 miliona smartfonów, co stanowi prawie 21% rynku.

IDC podało, że Apple sprzedało 50,1 miliona iPhone'ów, zdobywając nieco ponad 17% rynku w tym samym okresie.

Według narzędzia monitorującego rynek, dostawy smartfonów Apple spadły o 9,6 procent w porównaniu z poprzednim kwartałem, podczas gdy dostawy smartfonów Samsunga spadły o mniej niż jeden procent.

Tymczasem chińska firma Xiaomi odnotowała wzrost dostaw o około 33 procent do 40,8 miliona, a Transsion o około 85 procent do 28,5 miliona, zajmując trzecie i czwarte miejsce na całym rynku smartfonów, podaje IDC.

READ  EVGA, duży producent kart graficznych, ma niechlujne zerwanie z Nvidią

„Podczas gdy Apple mógł zająć pierwsze miejsce pod koniec 2023 r., Samsungowi w pierwszym kwartale udało się ponownie umocnić swoją pozycję wiodącego dostawcy smartfonów” – powiedział Reith.

Według Reitha IDC oczekuje, że Samsung i Apple utrzymają dominującą pozycję na rynku smartfonów, podczas gdy chińscy rywale będą dążyć do zwiększenia sprzedaży.

„Następuje zmiana władzy wśród Wielkiej Piątki, która prawdopodobnie będzie trwać nadal, w miarę jak gracze rynkowi dostosowują swoje strategie w świecie po ożywieniu gospodarczym” – powiedziała Nabila Popal, dyrektor ds. badań w globalnym zespole monitorującym IDC.

„Xiaomi mocno powraca po znaczących spadkach w ciągu ostatnich dwóch lat, a Transsion ma stabilną pozycję w pierwszej piątce i charakteryzuje się silnym wzrostem na rynkach międzynarodowych”.

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *