Rosja nie jest zainteresowana atakiem na Polskę, Łotwa: Putin

Rosja nie jest zainteresowana atakiem na Polskę, Łotwa: Putin

Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział w czwartkowym wywiadzie, że Rosja będzie walczyć o swoje interesy, ale nie jest zainteresowana rozszerzaniem swojej wojny na Ukrainie na inne kraje, takie jak Polska i Łotwa.

Putin podzielił się tymi uwagami w dwugodzinnym wywiadzie udzielonym Tuckerowi Carlsonowi. Była to jego pierwsza rozmowa z amerykańskim dziennikarzem od czasu inwazji Rosji na Ukrainę prawie dwa lata temu.

Zapytany, czy wyobraża sobie scenariusz, w którym rosyjskie wojska zostałyby wysłane do Polski, członka NATO. Putin odpowiedział:

„Tylko w jednym przypadku, jeśli Polska zaatakuje Rosję. Dlaczego? Nie interesuje nas Polska, Łotwa ani nigdzie indziej. Dlaczego mielibyśmy to robić? Nie mamy interesu”.

Wywiad przeprowadzono we wtorek w Moskwie i będzie transmitowany na stronie tuckercarlson.com.

Putin przemawiał po rosyjsku, a jego uwagi zostały przetłumaczone na angielski. Zaczął od obszernych uwag na temat stosunków Rosji z Ukrainą, Polską i innymi krajami.

Kreml powiedział, że Putin zgodził się na wywiad z Carlsonem, ponieważ podejście byłej prezenterki Fox News różniło się od „jednostronnych” relacjonowań konfliktu na Ukrainie przez wiele zachodnich serwisów informacyjnych.

Uważa się, że Carlson ma bliskie powiązania z byłym prezydentem USA Donaldem Trumpem, który ma zostać kandydatem Partii Republikańskiej w listopadowych wyborach prezydenckich w USA.

Trump wezwał do eskalacji wojny na Ukrainie, gdzie administracja Bidena zdecydowanie wspierała rząd ukraińskiego prezydenta Wołodymyra Zełenskiego i skarżyła się na przesłaną dotychczas wielomiliardową pomoc.

Ze swojej strony Carlson powiedział, że relacje zachodnich mediów na temat wojny były stronnicze na korzyść Kijowa.

READ  Walka Szpilki i narzeczonego Linkiewicza இல் e na FAME MMA 10. Niespodziewany finał - o2

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *