Prowadzący HNIC Ron McLean przeprasza za komentarz na antenie i mówi, że został źle zrozumiany

Noc hokejowa w Kanadzie Prowadzący Ron McLean przeprosił za komentarz, który wygłosił podczas wtorkowej ogólnokrajowej transmisji hokejowej, który wywołał oskarżenia o homofobię w mediach społecznościowych.

W oświadczeniu wydanym przez Sportsnet, który produkuje hnicMacLean powiedział, że „bardzo mu przykro” z powodu komentarza, który, jak twierdzi, został źle zrozumiany. Sportsnet powiedział, że wspiera McLeana w jego wyznaniu i przeprosinach.

Podczas drugiej przerwy w meczu play-off pomiędzy Toronto Maple Leaves i Montreal Canadiens MacLean wskazał na widoczne zdjęcie na półce za analitykiem i byłym graczem NHL Kevinem Bixą. Zdjęcie przedstawiało innego analityka Anthony’ego Stewarta w koszuli na przyjęciu z rumem.

„Masz zdjęcie mężczyzny trzymającego konopie [shirt] McLean powiedział w programie CBC.

McLean mówi, że odnosił się do wcześniejszej części programu, kiedy komitet śmiał się ze zdjęcia, i komentarz Pixy, że był pozytywną osobą. McLean mówi, że „pozytywny” oznacza test alkoholu.

„Poszedłem do Rumu” – powiedział McLean w swoim oświadczeniu. „Rozumiem, że kiedy inni są w zasięgu wzroku dwustronnej rozmowy, istnieje możliwość nieporozumień”.

Zaraz po tym, jak to powiedział, w mediach społecznościowych pojawiły się komentarze interpretujące uwagę 61-letniego gracza jako odniesienie do AIDS.

Obejrzyj | Maclean pod ostrzałem:

Hockey Knight w Kanadzie, gospodarz Ron McLean, został oskarżony o wygłaszanie antygejowskich uwag podczas transmisji z Toronto i Montrealu we wtorek wieczorem. 1:23

Porozmawiaj z grupą wsparcia integracji

Wcześniej w środę David Palumbo, wiceprezes You Can Play, która promuje włączenie do sportu, powiedział, że rozmawiał z MacLeanem i powiedział, że „nabył [what he said.”]

Palumbo powiedział, że zna MacLeana od dawna i wierzy, że szczerze pragnie być lepszym językiem na antenie.

Palumbo powiedział: „Wierzę mu na słowo. Zawsze wiedziałem, że Ron jest silnym sojusznikiem, jeśli chodzi o jego historyczne wsparcie dla społeczności LGBTQ +. To była dobra rozmowa”. Trzeba przyznać, że w pełni przekazał to, co powiedział i tę interakcję, podając dodatkowy kontekst dla komentarza i za komentarzem.

READ  Jets uważają, że Rodgers doznał kontuzji Achillesa w debiucie: „To niedobrze”

„Następnie omówiliśmy koncepcję języka poza dwustronną komunikacją i między dwiema stronami oraz o tym, jak można to interpretować poza obiema stronami”.

Obejrzyj | Adwokat LGBTQ + omawia komentarz MacLeana:

Jamie Strashin z CBC Sports podsumowuje kontrowersyjne komentarze wygłoszone przez gospodarza Kanadyjskiej Nocy Hokejowej, Rona MacLeana, które wielu uważa za homofobię. 10:16

Przepraszam za komentarze Chery

Ten szum pojawia się 18 miesięcy po tym, jak wieloletni chłopak Maclean W. Kącik dla trenerów Partner Don Sherry został zwolniony z powodu obraźliwych komentarzy, jakie wygłosił pod adresem imigrantów.

Podczas Kącik dla trenerów W klipie z okazji Dnia Pamięci z listopada 2019 roku Sherry powiedziała o imigrantach, którzy nie noszą maków: „Wy ludzie… kochacie nasz styl życia, kochacie nasze mleko i nasz miód, przynajmniej możecie zapłacić kilka dolarów za mak czy coś takiego . ”

MacLean przeprosił na antenie podczas transmisji następnego dnia.

Don Sherry złożył oświadczenia, które były obraźliwe, dyskryminujące i całkowicie błędne … Szczerze przepraszam i chciałem podziękować. [the audience] „Zadzwoniliśmy do mnie i Donn wyszedł wczoraj na zewnątrz” – powiedział McLean.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *