Kanada ogłasza plany lądowania pojazdu na powierzchni Księżyca

Kanada ogłasza plany lądowania pojazdu na powierzchni Księżyca

Minister nauki Francois-Philippe Champaign powiedział, że Kanada planuje wylądować pojazdem na powierzchni Księżyca w ciągu najbliższych pięciu lat.

Kanadyjska Agencja Kosmiczna twierdzi, że bezzałogowy robot-pojazd będzie miał na celu zbieranie zdjęć i pomiarów na powierzchni Księżyca usianej kraterami, aby zaprezentować technologie kanadyjskich firm w rejonie polarnym jedynego naturalnego satelity na Ziemi.

Misja, prowadzona we współpracy z NASA, ma nadzieję, że łazik przejedzie przez całą księżycową noc, która trwa około dwóch tygodni i stanowi poważne wyzwanie technologiczne z powodu przenikliwego zimna i ciemności.

Lisa Campbell, szefowa agencji kosmicznej, mówi, że w najbliższych miesiącach złoży zapytanie o propozycje projektów i rozwoju od dwóch firm.

Astronauci będą latać wokół Księżyca

Kanadyjski astronauta David St.Jack w swoim kombinezonie był również obecny na wirtualnym ogłoszeniu w środę i będzie jednym z nominowanych. Jedno kanadyjskie miejsce w czteroosobowej misji podróżowania dookoła Księżyca W ciągu następnych kilku lat.

Obejrzyj | Kanadyjski astronauta z misją na Księżyc

Rząd federalny twierdzi, że podpisał umowę ze Stanami Zjednoczonymi o wysłaniu kanadyjskiego astronauty wokół Księżyca w 2023 r. W ramach misji stworzenia nowej międzynarodowej stacji kosmicznej na powierzchni Księżyca, aby umożliwić eksplorację Księżyca i przyszłe misje na Marsa. . 4:10

Ogłoszenie nadeszło tego samego dnia Księżyc dryfował w cieniu Ziemi podczas pierwszego całkowitego zaćmienia Księżyca od stycznia 2019 roku.

Zobowiązanie rządu federalnego jest częścią programu eksploracji Księżyca o wartości 150 milionów dolarów uruchomionego w tym roku.

W grudniu rząd podpisał porozumienie ze Stanami Zjednoczonymi o wysłaniu kanadyjskiego astronauty wokół Księżyca w ramach szerszych starań o stworzenie nowej stacji kosmicznej na powierzchni Księżyca.

Lockheed i General Motors ogłosili w środę, że połączą swoją wiedzę technologiczną i produkcyjną, aby zbudować pojazdy elektryczne w ramach programu Artemis NASA, nazwanego na cześć siostry bliźniaczej Apollo w mitologii greckiej. (Lockheed Martin, GM / Associated Press)

General Motors, Lockheed Martin dąży do zbudowania pojazdu na powierzchni Księżyca

W międzyczasie amerykańskie firmy General Motors i Lockheed Martin ogłosiły w środę, że opracują pojazd, który poprowadzi astronautów NASA na powierzchni Księżyca, aby rywalizować o projekt kosmiczny, który może również
Promuj swoje marki w terenie.

READ  NASA mówi, że nie przegap pięknego spotkania Księżyca i Wenus 7 listopada

Oczekuje się, że NASA ogłosi konkurs na opracowanie pojazdów księżycowych w programie lądowania na Księżycu Artemis. Agencja przedstawiła plany różnych pojazdów księżycowych, które mogą przewozić ludzkich odkrywców, transportować komercyjne ładunki lub przemierzać odległe regiony Księżyca w misjach trwających do 100 dni.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *