Poseł twierdzi, że cyfrowa waluta Banku Kanady będzie bardziej ekologiczna niż Bitcoin

Poseł twierdzi, że cyfrowa waluta Banku Kanady będzie bardziej ekologiczna niż Bitcoin

Ottawa – starszy urzędnik Banku Kanady powiedział, że każda waluta cyfrowa, którą bank centralny może wprowadzić w przyszłości, byłaby bardziej przyjazna dla środowiska niż Bitcoin i inni konkurenci.

Zastępca gubernatora Timothy Lynn Widenday powiedział, że bank centralny uwzględnił wpływ na środowisko w ramach swoich badań nad stworzeniem własnej oferty cyfrowej.

Wydobywanie bitcoinów zużywa rocznie więcej energii niż niektóre kraje, takie jak Holandia, zgodnie z indeksem zużycia energii elektrycznej Cambridge Bitcoin, ponieważ komputery na całym świecie rozwiązują złożone równania matematyczne, aby odkryć ograniczoną walutę cyfrową.

Te same komputery pracują również na całym świecie, aby zaktualizować zdecentralizowaną księgę Bitcoin, aby transakcje mogły być dokonywane tak łatwo, jak dwuosobowa wymiana na szaloną osobę.

Lin argumentował, że energochłonny proces jest integralną częścią zaufania społeczeństwa do wartości Bitcoin i innych kryptowalut.

Powiedział, że bank centralny nie musiałby budować podobnego zaufania do potencjalnej waluty cyfrowej, ponieważ Kanadyjczycy już ufają Bankowi Kanady i wydrukowanym przez niego rachunkom.

Lin powiedział na sesji zorganizowanej przez Kanadyjską Izbę Handlową.

„To oczywiście oznacza, że ​​nie będziemy musieli polegać na tych bardzo ekologicznych i marnotrawnych metodach technik wydobywczych, które widzieliśmy w przypadku kryptowalut”.

Członkowie komisji Lynn zauważają, że istnieje nacisk na wykorzystanie bardziej czystej, odnawialnej energii w wydobywaniu bitcoinów.

Dwa tygodnie temu jeden z najbardziej znaczących inwestorów, Elon Musk, powiedział w oświadczeniu, że jego firma Tesla zawiesi zakupy pojazdów za pomocą Bitcoin w obawie przed zwiększonym wykorzystaniem paliw kopalnych, zwłaszcza węgla, do wydobycia i transakcji.

W poniedziałek Musk napisał na Twitterze, że rozmawiał z górnikami bitcoinów w Ameryce Północnej, aby nagłośnić ich obecne i planowane wykorzystanie energii odnawialnej oraz poprosić ich odpowiedników na całym świecie, aby zrobili to samo.

READ  Były dyrektor generalny Activision Bobby Kotick chce kupić TikTok

Lin powiedział: „Możesz zastąpić czystą energię brudną energią, ale oczywiście czysta energia ma również inne zastosowania”. „Jeśli używasz dodatkowych gigawatów czystej energii do wydobywania bitcoinów, to mniej niż gigawatów, które są używane w jakimś pożytecznym celu”.

I chociaż istnieje koszt i wpływ drukowania banknotów polimerowych, Lin powiedział, że stanowi to tylko ułamek wartości tego samego rachunku, który jest wymieniany w całej Kanadzie.

Dzień, w którym te rachunki nie są już uważane za własność codziennych transakcji i są zastępowane kryptowalutami wspieranymi przez sektor prywatny, jest czasem, w którym bank centralny spodziewa się, że będzie musiał interweniować we własnej cyfrowej walucie.

Ale najpierw będzie to wymagało upoważnienia Parlamentu. Lin powiedział, że bank nadal nie widzi potrzeby wprowadzenia własnej waluty cyfrowej.

Lynn powiedział, że Bank of Canada od jakiegoś czasu pracuje nad tym, co nazywa „cyfrowym szaleńcem”, a teraz zastanawia się, jakie funkcje powinien mieć i jak będzie łączyć się z resztą systemu finansowego.

Niedawny przegląd zagrożeń dla krajowego systemu finansowego przez Bank Centralny obejmował sekcję dotyczącą aktywów kryptograficznych. Jego wartość rynkowa wzrosła z 200 miliardów dolarów na początku 2020 roku do ponad 2 bilionów dolarów teraz, gdy zwykli inwestorzy mogli zacząć kupować pieniądze w obrocie giełdowym. Bitcoin i Ethereum przechowują między innymi kryptowaluty.

Chociaż kryptowaluty i fundusze mają niewielki wpływ na rynki i codzienne transakcje w Kanadzie, bank zauważa, że ​​istnieje ryzyko związane z możliwością powszechnego przyjęcia specjalnych „stabilnych walut”, nazwanych tak ze względu na mniejszą zmienność ich wartości .

W przeglądzie stwierdzono, że ich przyjęcie może utrudnić Bankowi Kanady utrzymanie ukierunkowanej inflacji i działanie w charakterze pożyczkodawcy ostatniej instancji, chyba że są one „wspierane wyłącznie przez dolara kanadyjskiego”.

Ten raport został po raz pierwszy opublikowany przez The Canadian Press 26 maja 2021 r.

READ  Badanie zauważa, że ​​pokazywanie, jak szybko i jak często nie ma nic wspólnego z prawdopodobieństwem zranienia biegacza

Jordan Press, Canadian Press

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *