Polski nadawca publiczny TVP EFM wkracza w komedię romantyczną, wprowadzając do sprzedaży „The Love Buzz”.

Polski nadawca publiczny TVP EFM wkracza w komedię romantyczną, wprowadzając do sprzedaży „The Love Buzz”.

TVP, główny nadawca publiczny w Polsce, wkracza na nowy poziom, stając się liderem europejskiego rynku filmowego ze słodko-gorzką komedią o dwóch kobietach w średnim wieku.

„The Love Buzz” („Miłość Jak Miód”) skupia się na tym, co dzieje się, gdy dwie kobiety po pięćdziesiątce zgadzają się na zmianę domu i stylu życia po przejściu menopauzy przy bardzo odmiennych podejściach do życia.

Więcej od Variety

Na zlecenie i finansowanie TVP, a producentem wykonawczym jest warszawskie Action Studios, „The Love Buzz” reżyseruje Maciej Migas („Scratch”, „Life Must Go On”), producentem Michał Kwiczyński („Filip”), a współautorem scenariusza autorstwa pisarek „Hotelu 52” Anety Kłowskiej i Katarzyny Leszki.

Aleksandra Kazmieruk, szefowa globalnej dystrybucji TVP, powiedziała: „Dzięki temu zabawnemu i chwytającemu za serce filmowi poszerzamy przestrzeń komedii romantycznych. Obserwowanie, jak dwie kobiety po pięćdziesiątce znajdują miłość i nowe przyjaźnie, wydaje się obecnie niezwykłe, a „The Love Buzz” pokazuje, że wiek to naprawdę liczba.

Film opowiada o życiu dwóch kobiet, Miki (Agnieszka Suchora) i Agaty (Edyta Olszówka). Jeden mieszka na wybrzeżu Bałtyku, drugi w Tatrach. Jeden prowadzi sklep ze słodyczami, drugi jest odnoszącym sukcesy projektantem wnętrz. Jedna jest wdową, druga została porzucona przez partnera dla młodszej kobiety. Jeden jest zajęty życiem swoich dzieci i wnuków, drugi zaś jest bezdzietny i dba tylko o swój rozwój duchowy.

Kiedy obie kobiety spotykają się na pogrzebie wspólnego przyjaciela, co przynosi komiczne i dramatyczne skutki, Agata namawia Mikę, by przerzuciła się na przyprawy i zmieniła swoje życie. Dystrybutor TVP Intl. planuje szersze wdrożenie w Europie na terytoriach obejmujących Wielką Brytanię, Irlandię, Islandię, Szwecję, Norwegię, Finlandię, Belgię, Holandię, Luksemburg, Danię, Grecję i kraje niemieckojęzyczne.

W ofercie TVP znajduje się także zapowiadany wcześniej serial szpiegowski „Zatoka szpiegów” w reżyserii Michała Rogalskiego.

READ  Einstein miał rację - niezwykłe zdjęcie gromady galaktyk

Najlepsza odmiana

Zapisać się Biuletyn Różnorodny. Śledź nas, aby otrzymywać najnowsze wiadomości Facebook, ŚwiergotI Instagrama.

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *