Nikki Haley obiecuje pozostać w wyścigu po bolesnej porażce z Nevadą

Nikki Haley obiecuje pozostać w wyścigu po bolesnej porażce z Nevadą

Źródło obrazu, Obrazy Getty’ego

Nikki Haley obiecała kontynuować swoją kampanię, aby dotrzeć do Białego Domu po upokarzającej porażce w prawyborach Republikanów w Nevadzie.

We wtorek otrzymała znacznie mniej głosów niż „żaden z tych kandydatów”, mimo że pod nieobecność Donalda Trumpa nie miała konkurencji.

Gubernator Nevady wezwał do głosowania w ten sposób w proteście przeciwko nieobecności pani Haley w czwartkowych klubach.

Tymczasem Trump jest bliski ubiegania się o nominację partii na prezydenta.

Fakt, że jest dwóch kandydatów, jest wynikiem nieporozumienia między Partią Republikańską a Demokratami w legislaturze stanowej.

Rada Legislacyjna przyjęła w 2021 r. ustawę przewidującą przejście z wyborów klubowych na prawybory po przełożeniu głosowania w 2020 r.

Klub to głosowanie, które wymaga osobistego stawienia się w określonym czasie, podczas gdy prawybory przeprowadza się w zwykły sposób w lokalu wyborczym przez określoną liczbę godzin i poprzez wcześniejsze głosowanie.

Według urzędników wyborczych w Nevadzie Haley zdobyła zaledwie 31% wtorkowych wyborów, znacznie mniej niż 63% głosów oddanych „na któregokolwiek z tych kandydatów”.

Ale konkurs nie jest wiążący, ponieważ Partia Republikańska się go wyparła.

Źródło obrazu, Obrazy Getty’ego

Po przegranej pani Haley skrytykowała swoją partię na X, dawniej Twitterze.

„Republikanie wciąż robią to samo i uzyskują ten sam rezultat: chaos” – napisała. „To jest definicja szaleństwa”.

Wymieniła trzy główne wydarzenia z tego tygodnia, w tym informację, że przewodnicząca partii zaproponowała rezygnację na spotkaniu z Trumpem, niezdolność partii do uchwalenia ustawodawstwa w Izbie Reprezentantów oraz orzeczenie sądu stwierdzające, że Trump nie posiada immunitetu sądowego. .

„Głos na Trumpa to głos na większy chaos” – napisała.

„Nawet Donald Trump wie, że kiedy grasz na automatach, kasyno wygrywa. Nie zawracaliśmy sobie głowy graniem w grę sfałszowaną dla Trumpa” – powiedziała Olivia Perez-Cubas, rzeczniczka kampanii Haley.

„Idziemy pełną parą w Karolinie Południowej i poza nią”.

Jednakże osoba bliska Haley, która prosiła o zachowanie anonimowości, powiedziała agencji prasowej Reuters, że wyniki badania w Nevadzie były „kłopotliwą sytuacją”.

Kampania Trumpa kpiła z jej straty.

„Minęło dużo czasu, odkąd świat polityczny poniósł tak upokarzającą, zawstydzającą i całkowicie miażdżącą porażkę, jak Nikki Haley poniosła wczoraj w Nevadzie” – oznajmił w oświadczeniu rzecznik Białego Domu Stephen Cheung.

Wszystkich 26 delegatów stanowych, którzy zgłoszą swój wkład w nominację, będzie można zgarnąć w klubach.

Dlatego zwycięstwo „żadnego z tych kandydatów” w prawyborach nie miałoby oficjalnego wpływu na wyścig.

Siłę Trumpa odzwierciedla jednak fakt, że ostry sprzeciw wobec Haley w rzeczywistości doprowadził do jej utraty głosów.

Biuro Sekretarza Stanu nadal mogłoby ogłosić Haley zwycięzcą, gdyby policzyć tylko dwóch wymienionych kandydatów. Donosi „The New York Times”..

Kandydat Partii Republikańskiej, prawie na pewno Trump, w listopadowych wyborach najprawdopodobniej zmierzy się z prezydentem Joe Bidenem.

Biden wygrał we wtorek prawybory Demokratów w Nevadzie.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *