Włoska kolejka linowa spadła na ziemię, zabijając co najmniej 9 osób

RZYM (Reuters) – W niedzielę na ziemię spadła kolejka linowa przewożąca gości na widok z góry na jedne z najwspanialszych jezior północnych Włoch, zabijając co najmniej dziewięć osób i wysyłając dwoje dzieci do szpitala – podały władze.

Zdjęcie wraku zrobione przez włoską straż pożarną pokazało szczątki kolejki linowej rozpadające się wśród grubego kawałka sosen w pobliżu szczytu Mutarone z widokiem na jezioro Maggiore.

W tym miejscu, około 100 metrów przed ostatnim szybem, kable windy znajdowały się szczególnie wysoko nad ziemią, powiedział Walter Milan, rzecznik Alpine Rescue Service. Przyczyna nie została ustalona.

Mediolan wskazał, że jego linia kablowa została odnowiona w 2016 r. I dopiero niedawno została otwarta po blokadach spowodowanych przez koronawirusa, które doprowadziły do ​​zamknięcia wyciągów narciarskich we Włoszech.

Niedziela była pięknym i słonecznym dniem w okolicy, a Mediolan założył, że wiele rodzin wykorzystuje wspaniałą pogodę, aby cieszyć się dniem na łonie natury po miesiącach blokady. Włochy otworzyły się ponownie zaledwie kilka tygodni temu, umożliwiając podróżowanie między regionami po zimie z ograniczeniami COVID-19.

Mottarone ma 1491 metrów wysokości i wychodzi na wiele malowniczych jezior oraz Alpy otaczające Piemont we Włoszech. Milan powiedział, że w tym czasie w kolejce było łącznie 11 osób. Milan powiedział, że dzieci były w stanie krytycznym i zostały przewiezione do szpitala w Turynie.

Wjazd na górę z bazy nad jeziorem obejmuje kolejkę linową, aby dostać się w połowie drogi, a następnie kolejką linową, aby dotrzeć do małego parku rozrywki Alpyland, w którym znajduje się kolejka górska dla dzieci, która oferuje 360-stopniowy widok na krajobraz.

Witryna oferuje górskie ścieżki rowerowe i szlaki turystyczne, jak to jest powszechne w wielu włoskich regionach górskich, które są popularne wśród turystów i mieszkańców wiosną i latem.

Linia kolejki linowej Stresa-Mottarone zapowiada 20-minutową panoramiczną wędrówkę w górę, z widokiem na siedem jezior na szczycie.

READ  Liczby COVID ponownie rosną, ponieważ BC odnotowuje 150 nowych przypadków, ale bez dodatkowych zgonów

Wydaje się, że jest to najgorsza katastrofa kolejki linowej we Włoszech od 1998 r., Kiedy nisko lecący samolot wojskowy USA zerwał kolejkę wyciągu narciarskiego w Cavalese w Dolomitach, zabijając 20 osób.

Włoski minister transportu Enrico Giovanini kontynuował działania ratownicze, które obejmowały rozmieszczenie trzech helikopterów na zboczu góry.

To najnowszy incydent, który budzi wątpliwości co do jakości włoskiej infrastruktury transportowej. W 2018 roku po latach zaniedbań zawalił się most Morandi w Genui, zabijając 43 osoby.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *