Polska przyjmuje 34 300 przybyszów z Ukrainy: Urzędnicy – ​​Sekcja Angielska

Polska przyjmuje 34 300 przybyszów z Ukrainy: Urzędnicy – ​​Sekcja Angielska

Tymczasem ponad 34 400 W poniedziałek i wtorek ludzie wyjeżdżali z Polski na Ukrainę Polska Agencja Straży Granicznej.

The Wybuch wojny na pełną skalę na Ukrainie w lutym 2022 r. znacząco doprowadził do tego Exodus uchodźców na całym świecie przekroczył 6 milionówKrok Raport Przez firmę doradczą Deloitte, Mianowany przez Agencja Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców (UNHCR)UNHCR).

Większość tego exodusu miała miejsce za polską granicą UNHCR stwierdził.

Od 24 lutego 2022 r., kiedy Rosja napadła na swojego sąsiada, ponad 19 milion Do Polski przyjechali ludzie z Ukrainy, Według polska straż graniczna.

Według raportu Deloitte z początku tego miesiąca, według stanu na październik 2023 r. w Polsce żyje prawie 1 milion ukraińskich uchodźców.

Prezydent Polski Andrzeja Dudy O sprawie poinformowało na początku ubiegłego roku Polskie Radio Mieszka tam 3 miliony Ukraińców, w tym ci, którzy przybyli przed wojną.

W marcu ubiegłego roku Biuro Prezydenta RP podało, że w kraju przebywa około 1,3 miliona uchodźców wojennych Zatrzymałem się na Ukrainie W Polsce po wielu ucieczce przed inwazją na Rosję Przeprowadź się do innych krajów lub zdecyduj się na powrót na Ukrainę.

W marcu 2022 r. Polska przyjęła środek zapewniający szerokie wsparcie Ukraińcom uciekającym przed rosyjską inwazją na ich kraj.

READ  Jak Poland Days przedstawia Polskę jako atrakcyjnego partnera międzynarodowego | awans

Posunięcie to dało im prawa mieszkaniowe i zapewniło dostęp Edukacja, zdrowie i opieka społeczna.

Sondaż przeprowadzony pod koniec ubiegłego roku wykazał, że 62 procent Polaków popiera przyjęcie uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy.

24 lutego 2022 roku Rosja najechała Ukrainę, rozpoczynając największy konflikt zbrojny w Europie od czasów II wojny światowej.

Środa jest 749 z RtySSJa jestemA'S Wojna OhN UKRAJa jestemnie.

(GS)

Źródło: IAR, PAP

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *