Policja: 2 podejrzanych aresztowano w wyniku pożaru w Los Angeles

Władze stwierdziły, że wypełnione dymem pożary buszu, które pochłonęły społeczność Los Angeles Valley, przybrały na sile w niedzielę, ponieważ prawie tysiąc mieszkańców pozostało pod rozkazami ewakuacji, podczas gdy inni ostrzegali, że muszą być gotowi do wyjazdu.

Straż pożarna Los Angeles stwierdziła, że ​​przyczyna pożaru w pobliżu Parku Stanowego Topanga była „podejrzana” i nadal jest badana.

Śledczy podpalenia ze straży pożarnej i policji w Los Angeles zidentyfikowali jedną osobę, która została aresztowana i zwolniona. Następnie śledczy aresztowali drugiego podejrzanego i przesłuchali go w niedzielny wieczór, zgodnie z oświadczeniem wydanym przez rzeczniczkę Straży Pożarnej Margaret Stewart.

Straż pożarna stwierdziła, że ​​zimna i wilgotna pogoda na początku dnia dała strażakom wytchnienie, ale po południu płomienie ponownie zaczęły poruszać się na stromym terenie, gdzie suche rośliny nie płonęły od pół wieku.

„Zdecydowanie obserwujemy wzrost aktywności strzeleckiej” – powiedział Stewart.

Żadne budynki nie zostały uszkodzone i nie odnotowano żadnych obrażeń w pożarach buszu, które wybuchły w późny piątek w górach Santa Monica. Pożary płonęły przez większość sobót, zanim wybuchły po południu.

Tysiącom mieszkańców obszaru Topanga Canyon nakazano ewakuację swoich domów, ponieważ pożary szalały na zboczu wzgórza, wysyłając kolumnę dymu i popiołu spadającą w dół przez sąsiednie dzielnice i amerykańską autostradę 101 na północ.

Do niedzielnego wieczoru pożar spłonął nieco ponad 2 mile kwadratowe (5,4 km2) gałęzi i drzew. Nie było żadnego powstrzymywania. Stacja Lost Hills Departamentu Policji w Los Angeles poinformowała na Twitterze, że nakazy eksmisji pozostaną w mocy przez noc.

W ostatnich miesiącach w Los Angeles było bardzo mało deszczu, co spowodowało wyjątkowo suche warunki i ryzyko pożaru.

Oświadczenie straży pożarnej stwierdziło, że załogi samolotów polegały na samolotach, które spadają z wody i amortyzatorami, ponieważ „teren jest bardzo stromy i trudny w nawigacji, co utrudnia naziemne działania gaśnicze”.

READ  Prezydent Ukrainy mówi, że obrona jest w „punkcie zwrotnym” - wiadomości ze świata

Topanga Canyon to odległa zalesiona społeczność z kilkoma domami wiejskimi około 20 mil (32 kilometry) na zachód od centrum Los Angeles, na granicy z Malibu.

—-

Emily Wilder, dziennikarka Associated Press, przyczyniła się do powstania tego raportu z Phoenix.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *