Podejrzany został aresztowany w związku z rzekomą napaścią na Martę McSally, byłą senator USA

Podejrzany został aresztowany w związku z rzekomą napaścią na Martę McSally, byłą senator USA

Council Bluffs, Iowa –

W piątek wczesnym rankiem aresztowano mężczyznę w związku z rzekomą napaścią na byłą senator Stanów Zjednoczonych Marthę McSally z Arizony, która twierdzi, że doświadczyła molestowania podczas joggingu wzdłuż rzeki Missouri w Council Bluffs w stanie Iowa.

Jak podała w oświadczeniu policja Council Bluffs, 25-letni podejrzany z Papillion w stanie Nebraska został zauważony przez funkcjonariuszy w Omaha w stanie Nebraska o godzinie 3:23 i aresztowany. Policja poinformowała, że ​​mężczyzna zostanie poddany ekstradycji do Council Bluffs.

„Wybrałeś zły cel” – McSally napisała o napastniku w poście na Facebooku. Wcześniej opisała atak, który miał miejsce w środę rano, w nagraniu wideo, które umieściła w Internecie.

Powiedziała: „Pewien mężczyzna podszedł do mnie od tyłu, uściskał mnie, nękał i pieścił, aż mu się sprzeciwiłam”. „Potem pobiegłem za nim. Powiedziałem w tym momencie wiele nieprzyjemnych słów. Byłem w trybie walki, ucieczki lub zamrożenia. I zdecydowałem się walczyć”.

Po tym, jak McSally goniła mężczyznę do lasu w Edge Park nad rzeką Tom Hanavan, zadzwoniła na policję. Straciła mężczyznę z oczu, a on uciekł, ale policja twierdzi, że monitoring wideo i inne prace dochodzeniowe doprowadziły ich do podejrzanego.

Była senator, której nie udało się uzyskać reelekcji w Arizonie w 2020 r., powiedziała, że ​​w środowy wieczór przebywała w rejonie Omaha, aby wygłosić przemówienie na temat odwagi. Omaha i Council Bluffs oddziela rzeka Missouri.

Pierwsza kobieta, która pilotowała myśliwiec podczas walki, powiedziała na nagraniu, że czuje się dobrze, ale napaść „uderzyła w nerwy po innych napaściach na tle seksualnym, których doświadczyła w przeszłości”.

Podczas przesłuchania w Senacie w 2019 r. w sprawie napaści na tle seksualnym w wojsku McSally ujawniła, że ​​została zgwałcona przez przełożonego sił powietrznych. Nie zgłosiła wówczas napaści, bo nie ufała systemowi, ale w środę powiedziała: „Odzyskałam władzę. Próbował odebrać mi władzę, ale skierowałam to w jego stronę, a on przede mną uciekał” .” Ja, zamiast na odwrót.”

READ  Tradycyjna monarchia umarła wraz z królową – ale czy jesteśmy gotowi na republikę? | Koronacja króla Karola

McSally służył w Siłach Powietrznych od 1988 do 2010 roku, a przed przystąpieniem do polityki doszedł do stopnia pułkownika. Zasiadała w Izbie przez dwie kadencje, po czym o włos przegrała kandydaturę do reprezentowania Arizony w Senacie przeciwko Demokratce Kyrstenowi Sinemie.

W 2018 roku została powołana w miejsce po jego śmierci republikańskiego senatora Johna McCaina.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *