PKO PP: Prawie 7 mld zł dla funduszu franka szwajcarskiego

PKO PP: Prawie 7 mld zł dla funduszu franka szwajcarskiego

Akcjonariusze PKO PP zdecydują się na zakup do 10 proc. 23 kwietnia. Bank w projektach uchwał ogłosił maksymalnie 4,5 mld zł na akcjach własnych. Ponadto Walne Zgromadzenie ma zadecydować o utworzeniu specjalnego funduszu o wartości 6,7 mld zł, który będzie kompensował straty rozliczeniowe na kredytach walutowych.

Zdaniem banku zakup jest elementem polityki dywidendowej, która powinna być dodatkowym narzędziem redystrybucji kapitału. Akcje muszą zostać umorzone. Zakup będzie wymagał zgody Komisji Nadzoru Finansowego.
Cena zakupu akcji banku nie powinna przekraczać 95%. Ich wartość księgowa. Zgoda wspólników na nabycie akcji własnych na takich warunkach obowiązuje przez 5 lat.

Walne zgromadzenie ma zadecydować o obowiązku przedłożenia komisji nadzorczej przez zarząd banku warunków rozliczeń z kredytobiorcami w CHF. Bank utworzy fundusz o wartości 6,7 mld zł, który zrekompensuje straty wynikające z rozliczeń.

PKO poinformowało w komunikacie, że współpracuje z PP, ośmioma innymi bankami i dwiema agencjami z Komisji Nadzoru Finansowego i Sieci Bezpieczeństwa Finansowego, z czego ponad jedna czwarta opiera się na propozycji prezesa. Urząd Nadzoru Finansowego. Klient rozliczy się w banku tak, jakby jego kredyt mieszkaniowy w obcej walucie był od początku kredytem.

To rozwiązanie jest obecnie jedyną możliwością realnej obsługi, która dostosuje interesy banków, pożyczkobiorców walutowych, złotówki i deponentów banków, którzy zaciągnęli kredyty ”- pisał walutowych kredytów mieszkaniowych.

„W ocenie banku decyzja o ugodach wyeliminuje ryzyko walutowe klientów, aw banku zmniejszy ryzyko prawne i niepewność co do kierunku prawomocnych orzeczeń sądowych i ich konsekwencji finansowych” – to napisał.
PKO Bank Polsky przeprowadził wśród swoich klientów ankietę, z której wynikało, że jest to 70 proc. Chętnie sfinalizują rozliczenie z bankiem.

Obecnie spółka prowadzi pilotaż ugód, w ramach którego uczestniczy w arbitrażu w KNF oraz finalizuje ugody przed sądami powszechnymi. Bank został zarekomendowany przez doradców zewnętrznych do realizacji programu imigracyjnego z kredytobiorcami walutowymi.

READ  „Kim Kardashian ze świata kotów”: Gacek ściąga turystów do polskiego miasta

Nie czekaj do ostatniej chwili, pobierz program PIT 2020 za darmo lub rozlicz się online już teraz!

PKOBP

 • Widocznie
  30,9000

 • Maks
  31,7400

 • Przynajmniej
  30,9000

 • Stopa referencyjna
  31,0500

 • Suma woluminów
  1 552 655,

 • Łączne przychody
  48 761 886,65

 • Dolny widelec
  27,8100

 • Widelec na górze
  33,9900

Biznes INTERIA.PL na Twitterze. Czytaj z nami wiadomości gospodarcze

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *