Emerytury nigdy nie były opodatkowane, a bogaci odnieśliby ogromne korzyści z jego rozwiązania

Niektórzy politycy proponują zniesienie podatku od emerytur. Jednak emerytury nigdy nie są opodatkowane podatkiem dochodowym, a taka zmiana byłaby bardzo korzystna dla osób otrzymujących wyższe emerytury.

Business Interior na Facebooku i jesteś na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami

Mamy wrażenie, że emerytury były opodatkowane, ponieważ w okresie PRL nie było emerytur całkowitych ani netto.

– Kiedy weszliśmy w transformację gospodarczą, zdecydowano, że emerytury należy podnieść o wartość brutto, tak aby cały system emerytalny był bardzo przejrzysty, a płatności netto pozostały niezmienione – mówi dr Botan Wynkewich z firmy prognozowania gospodarczego i analizuje w wywiad z MarketNews24. Szef Federalnego Urzędu Statystycznego, autor książki „Dlaczego niektórzy są bogaci, a inni nie”. – Podwyższenie emerytury w stosunku do emerytury netto jest nadal ustalone.

Z drugiej strony przy ustalaniu wysokości podatku dochodowego od dodatkowego wynagrodzenia za pracę wykonywaną przez osoby pobierające świadczenia emerytalne istotne jest wprowadzenie emerytur całkowitych. Jednocześnie jednak należy pamiętać, że wszystkie osoby, które wypełniają PIT, odliczają od dochodu składki emerytalne, więc ta część ich dochodu nie jest opodatkowana.

– Politycy proponujący zniesienie podatku emerytalnego prowadziliby do większych świadczeń, w tym wyższych emerytów, przedstawicieli służb mundurowych i prawników – b. Vinekivich mówi.

Teraz skonfiguruj swój PIT online lub pobierz darmowy program

READ  Senat USA przyjął pakiet gospodarczy na okres epidemii

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *