Pierwszy Izraelczyk, który zdobył nagrodę dla najlepszej Grupy Obrony Kosmicznej

Pierwszy Izraelczyk, który zdobył nagrodę dla najlepszej Grupy Obrony Kosmicznej

Międzynarodowa Federacja Astronautyczna (Izraelskie Siły Powietrzne) ogłosiła, że ​​przyzna nagrodę za wybitne zasługi profesorowi Icchakowi Ben-Israelowi, pierwszemu Izraelczykowi w historii, który dostąpił tego zaszczytu.

Międzynarodowa Federacja Astronautyczna to organizacja działająca na rzecz przestrzeni kosmicznej z siedzibą w Paryżu, która ułatwia współpracę między międzynarodowymi stowarzyszeniami zajmującymi się przestrzenią kosmiczną. Do członków IAF w Izraelu zalicza się Izraelskie Stowarzyszenie Nauk Lotniczych i Kosmicznych oraz Izraelska Agencja Kosmiczna, Izraelski przemysł lotniczy I Rafał AZaawansowane systemy obronne.

Ben-Israel kieruje Centrum Interdyscyplinarnych Badań nad Cybernetyką Blavatnik na Uniwersytecie w Tel Awiwie (Tao). W latach 2005–2022 pełnił funkcję szefa Izraelskiej Agencji Kosmicznej.

Piastował także szereg wysokich stanowisk w izraelskich siłach powietrznych i stał na czele Dyrekcji Badań i Rozwoju Obrony oraz Infrastruktury Technologicznej (Pominięty), która jest częścią Ministerstwa Obrony Narodowej.

W 2007 roku został wybrany do Knesetu z ramienia nieistniejącej już partii Kadima. Dwanaście lat temu Ben-Israel został dożywotnim członkiem Izraelskiego Frontu Akcji.

Nagroda zostanie przyznana izraelskiemu profesorowi „za jego wybitny wkład w naukę o kosmosie” w ogóle, a w szczególności „w rozwój Międzynarodowej Federacji Astronautycznej”. Nagrodę ma odebrać podczas corocznego wiosennego spotkania IAF w marcu.

„To… to jak nagroda za całokształt twórczości. Kosmos nie jest czymś, z czym ostatnio się spotkałem, ale mimo to miło jest zostać docenionym” – powiedział Ben-Israel.

Prezydent IAAF Clay Murray dodał: „To dla nas prawdziwy zaszczyt wręczyć Panu tę nagrodę, ponieważ przez wiele lat aktywnie przyczyniał się Pan do sukcesu Federacji”.

Możesz otrzymywać wiadomości z ISRAEL21c bezpośrednio na swoją skrzynkę odbiorczą.

READ  Czym są asteroidy i dlaczego są tak przerażająco blisko Ziemi? NASA mówi nam

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *