Peterson z Canucks przyznaje, że borykał się z trudnościami po odwołaniu Toccheta – Sportsnet.ca

Peterson z Canucks przyznaje, że borykał się z trudnościami po odwołaniu Toccheta – Sportsnet.ca

VANCOUVER – Dobra wiadomość: skład drużyny Vancouver Canucks jest krótszy niż pierwotnie podał trener Rick Tocchet.

Następnego ranka po tym, jak oznajmił, że zespół NHL miał od pięciu do siedmiu „pasażerów” podczas przegranej 3:2 z Edmonton Oilers, Touchette przyznał w środę, że „może być o kilka kilometrów od meczu”.

Zatem wyzyskiwaczy może być co najmniej trzech. Albo aż dziewięć, ale to nie może być prawda, w przeciwnym razie w przypadku drużyny, od której nie oczekiwano, że zakwalifikuje się do play-offów Pucharu Stanleya, Connor McDavid i Oilers nie musieliby walczyć w drugiej rundzie z remisem 2:2 turnieju.

Piąty mecz odbędzie się w czwartek w Rogers Arena.

Przez większą część środy West Coast było zajęte zgadywaniem, którzy gracze znajdują się na liście pasażerów, o której Touchette wspomniał podczas swojej szczerej i uczciwej konferencji prasowej po meczu w Edmonton, podczas gdy odporna drużyna Canucks pokonała dwubramkowy deficyt w trzeciej kwarcie, by zapewnić sobie zwycięstwo. W ostatniej minucie zawalił sprawę serią fauli, które na 38,1 sekundy przed końcem pozwoliły Oilerowi Yvanowi Bouchardowi zdobyć bramkę.

„Potrzebujemy pięciu lub sześciu graczy, aby tu dotrzeć” – powiedział Touchet zaskoczonym reporterom po czwartym meczu. „To znaczy, to play-offy Pucharu Stanleya. Niektórzy chłopaki, nie wiem, czy myśleli, że to play-offy. Nie możemy grać w 12 zawodników. Musimy to szybko rozwiązać”.

Choć nie podał nazwisk, Touchette potwierdził w Edmonton – nie była to rewelacja – że gwiazdor warty 92,8 miliona dolarów Elias Pettersson jest jednym z Canucks, którzy muszą odejść, jeśli Vancouver chce przedłużyć swój magiczny sezon poza ten serial.

W środę zachęcający był fakt, że Peterson, który zwykle lubi interakcje z mediami tak, jak większość ludzi lubi kontrolę podatkową, był jednym z dwóch zawodników Vancouver, którzy zasiedli przed reporterami w wolny dzień drużyny Canucks. Cichy, ale sympatyczny Pius Souter także był.

READ  Zawodnik BC wygrywa Mistrzostwa Świata MMA

To była dobra wiadomość dla Canucków, ponieważ pierwszym krokiem do rozwiązania problemu jest przyznanie się do problemu. Peterson, który w 10 meczach play-off strzelił jednego gola i cztery punkty, wie, że ma problem.

„Trudno było spać ostatniej nocy” – przyznał Peterson.

Chcę grać swój najlepszy hokej w każdym meczu” – dodał. To znaczy, po prostu przechodzę przez pewne przeciwności losu. Staram się grać dobrze (ale) nie wszystko idzie po mojej myśli. A co mogę zrobić na koniec dnia? Po prostu spróbuj zagrać lepiej w następnym meczu. „Nie mogę mówić o słabych meczach ani o tym, że w poprzednich meczach nie spisywałem się najlepiej”.

[brightcove videoID=6352979454112 playerID=JCdte3tMv height=360 width=640]

Touchette trzymał dwóch czołowych ofensywnych zawodników, Peterson stacjonował w trzeciej linii, a jego skrzydłowymi we wtorek byli Sam Lafferty i Ilya Mikheyev. Mikheyev strzelił jednego gola w 60 meczach, a Lafferty ma trzy gole (i pięć punktów) w 46 meczach. Lafferty i Mikheyev z pewnością znajdują się na liście pasażerów.

Chociaż 25-letni Peterson również ma problemy z grą w przewadze i nie zrobił nic podczas niepewnych zmian z JT Millerem i Brockiem Boeserem, gol Petersona 5 na 5 od czasu do czasu byłby bardziej prawdopodobny, gdyby miał lepsze skrzydła.

– Tak, być może – powiedział. „Może to pomoże, ale ostatecznie mogę skupić się tylko na tym, co mogę zrobić. Oczywiście chcę być lepszy. Chcę robić różnicę. Oczywiście nie poszło tak, jak chciałem Ale ostatecznie nie mogę powiedzieć: „To za dużo. Jutro mamy mecz i postaram się dać z siebie wszystko, właśnie o tym myślę”.

Gdzie on miał głowę po ostrej krytyce Toscheta?

„Myślę, że wysyła to sygnał do grupy, że wszyscy powinniśmy stać się lepsi” – powiedział Peterson. „Osobiście wiem, że mogę być lepszy. Próbuję. Może teraz nie idzie mi najlepiej, ale próbuję. Chcę wygrać”.

Wiadomość Toucheta była niezwykła, przynajmniej ze względu na moment.

Chociaż drużyna Canucks przekroczyła już wszystko, czego ktokolwiek oczekiwał w tym sezonie, Tocchet, który zdobył Puchar Stanleya jako niestrudzony zawodnik i asystent trenera, dostrzega szansę, jaką mają teraz Canucks w tych play-offach. w tym tygodniu.

Połowa jego zawodników nigdy wcześniej nie strzeliła gola w meczu play-off NHL przed fanami, a Tocchet próbuje ich przekonać, o co toczy się gra.

Touchet wyjaśnił w środę reporterom: „Pamiętam, jak ten zespół, kiedy tu przybyłem (16 miesięcy temu), mówił o tym, że jest zmęczony przegrywaniem”. Są zmęczeni latami (przegrywaniem). I to właśnie tam. Staram się więc, żeby zrozumieli, że to jest – posmakowali. Podobnie, musisz zrobić wszystko, aby się tam dostać. Zebraliśmy się jako grupa, wiedząc, że ten zespół zawsze się odbije. Cały rok. Pojawiamy się.

„To zgrany… zespół i chcą wiedzieć. Chcą wiedzieć, czy grają dobrze, czy źle. To uczciwa grupa. Mam na myśli, że JT Miller napisał do mnie dzisiaj SMS-a, wiesz, „przepraszam”. Ten facet był dla mnie nierealny. Jedna lub dwie sztuki (w czwartej grze) go nie definiują. W następnym meczu będzie dla nas potworem. Będziemy gotowi do gry. świetnych fanów.” „Fajny mecz i musimy to zaakceptować. Myślę, że mój przekaz jest taki: „Nie żałuj tego latem”. „Szkoda, że ​​nie grałem mocniej, bo inaczej zablokowałbym ten strzał”. umowa jest dla nas.”

[brightcove videoID=6352969741112 playerID=JCdte3tMv height=360 width=640]

Jedynie moment, w którym Tocchet rzucił swojemu zespołowi publiczne wyzwanie – podczas najważniejszego od 13 lat meczu play-off drużyny Canucks, w emocjonalnym następstwie kolejnego imponującego powrotu, któremu niewiele brakowało do kolejnego cudownego zwycięstwa – budzi zdziwienie.

Nigdy nie wspomniał o liście „pasażerów”, ale kilka razy w tym sezonie mówił, że niektórzy gracze lub grupy zawodników muszą poprawić swoją grę.

READ  Phyllis podpisze kontrakt z Kyle'em Schwarberem

„Jeśli miałbym powiedzieć, że facet gra świetnie, to właśnie to często powtarzam… Jeśli masz kilka trudnych nocy i czujesz, że musisz ruszyć dalej, to właśnie tyle niektórzy goście, cóż, ignorujecie to. Nie zgadzam się z tym, ale nie zmieniłbym tego i nie sądzę, że źle jest powiedzieć, że trzech lub czterech facetów miało ciężki wieczór.

„Po co to owijać w bawełnę? Och, wszystko w porządku? Dobrze, że jest 2:2. Myślę, że zagraliśmy dobrze w tych play-offach (ale) były momenty, w których nas tam nie było. Częścią tego jest to, że ten zespół potrzebuje 21 zawodników „To nie może być 12. Wszyscy o tym wiemy.

Płatki śniegu – Touchet powtórzył, że dokona zmian w składzie na piąty mecz i pominął nazwiska Wasilija Podkolzina i Arshdeepa Bainesa jako napastników, którzy mogą wystąpić w meczu. Obrońca Carson Soucy z pewnością powróci po odsiedzeniu zawieszenia na jeden mecz za uderzenie McDavida w twarz pod koniec trzeciego meczu.

Touchet nie odrzucił nawet nierealistycznej sugestii, że wyróżniający się Jonathan Lekirimaki, 19-letni skrzydłowy, który po przybyciu ze Szwecji tej wiosny strzelił jednego gola w sześciu meczach American Hockey League, może zostać wrzucony w czwartek do kotła Pucharu Stanleya. .

„Powiedziałem wam, kiedy obejmowałem tę pracę, że uderzę w pałkę” – powiedział Touchette. „Na przykład nie boję się. Nie możesz grać bezpiecznie, jeśli chcesz wygrać. Musisz się na to zdecydować”.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *