Zorza polarna wpłynęła na Obserwatoria Głębinowe na Uniwersytecie Wiktorii

Zorza polarna wpłynęła na Obserwatoria Głębinowe na Uniwersytecie Wiktorii

Obserwatoria działają na głębokich wodach przybrzeżnych Pacyfiku, Atlantyku i Arktyki

Podmorskie obserwatoria znajdują się 2,7 km pod powierzchnią oceanu i zostały wystrzelone przez zorzę polarną w piątek 10 maja.

Odkrycia odkryła Ocean Networks Canada (ONC), inicjatywa Uniwersytetu Wiktorii (UVIC) po uruchomieniu kompasów w głębinach oceanu.

„Zasięg tych danych zarejestrowanych kilometry pod powierzchnią oceanu uwydatnia skalę rozbłysku słonecznego, który miał miejsce w ostatni weekend” – mówi Kate Moran, prezes i dyrektor generalny ONC.

Te zakłócenia magnetyczne burz słonecznych odkryto podczas kontroli jakości danych. ONC używa przede wszystkim kompasów do prowadzenia swoich instrumentów, które mierzą prądy oceaniczne.

ONC prowadzi wiodące na świecie obserwatoria w głębinach oceanu, wodach przybrzeżnych, lądowych i atlantyckich wybrzeżach Pacyfiku, kanadyjskiej Arktyce i na Oceanie Południowym. (Dostarczono rysunek/ONC)

„Sprawdziłem, czy było to prawdopodobnie trzęsienie ziemi, ale nie miało to większego sensu, ponieważ zmiany w danych zachodziły przez bardzo długi czas i jednocześnie w różnych lokalizacjach” – powiedział Alex Slonimer, specjalista ds. danych naukowych w ONC . . „Następnie sprawdziłem, czy był to rozbłysk słoneczny, ponieważ słońce było ostatnio aktywne”.

Znacznie większe wydarzenie słoneczne, które miało miejsce w ostatni weekend, usprawniło obserwacje, ponieważ wartości szczytowe na kompasach ściśle korelują ze szczytami widzialnej aktywności zorzy polarnej, powiedział Sionmeier.

ONC prowadzi obserwatoria na głębokich wodach przybrzeżnych Pacyfiku, Atlantyku, kanadyjskiej Arktyki i Oceanu Południowego.

Obserwatoria przewodowe zapewniają ciągłe zasilanie i łączność z Internetem instrumentom naukowym, kamerom i ponad 12 000 czujników oceanicznych.

Justin Albert, profesor fizyki na Wydziale Fizyki i Astronomii UVic, z zadowoleniem przyjmuje nowe podmorskie odkrycia geomagnetyczne.

„Sieć ONC może zapewnić bardzo przydatne dodatkowe okno na wpływ aktywności słonecznej na geomagnetyzm Ziemi” – powiedział Albert.

Czytaj więcej: W zamku Colwood zakończyły się zdjęcia do filmu z Harveyem Keitelem w roli głównej

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *