Panika kupowania na Tajwanie po wprowadzeniu nowych zasad dotyczących COVID-19 | Wiadomości o pandemii koronawirusa

Władze twierdzą, że nie ma potrzeby kupowania makaronu błyskawicznego ani papieru toaletowego po wprowadzeniu nowych ograniczeń dotyczących COVID-19, które wywołały panikę.

Władze na Tajwanie zaapelowały do ​​ludzi, aby unikali panicznego kupowania produktów, takich jak makaron instant i papier toaletowy, ponieważ na zgromadzenia i ruchy nałożono nowe ograniczenia, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się COVID-19.

Tajwan podniósł w sobotę poziom alarmu koronawirusa w stolicy, Tajpej i okolicach i nałożył dwutygodniowe ograniczenia, które zamkną wiele miejsc i ograniczą zgromadzenia.

Podczas gdy całkowita liczba infekcji od początku pandemii pozostaje niska i wynosi 1475, niedawny wzrost wskaźników transmisji w społeczności zaalarmował mieszkańców, którzy są przyzwyczajeni do pozostawania blisko normalnego życia, bez całkowitej blokady tego rodzaju, jak gdziekolwiek indziej.

W późnych listach w sobotę prezydent, premier i minister gospodarki zabrali się do Facebooka, aby powiedzieć, że nie ma potrzeby gromadzenia zapasów ani spieszenia się do sklepów, po tym, jak ludzie zaczęli próbować zaopatrzyć się w podstawowe towary, zwłaszcza makaron instant i papier toaletowy.

Prezydent Tsai Ingwen powiedział: „Po ponad roku przygotowań w kraju wystarczą materiały przeciw epidemii, towary cywilne i surowce, a sklepy działają jak zwykle, aby uzupełnić towary”.

Francuska sieć supermarketów Carrefour stwierdziła, że ​​ogranicza zakupy artykułów takich jak maski i makaron instant w swoich sklepach na Tajwanie i prosi ludzi, aby kupowali tylko to, czego potrzebują.

Ministerstwo Gospodarki pokazało zdjęcia magazynów ustawionych pod sufitem z pudełkami makaronu instant, mówiąc, że zapasy „jak góra” zawierają dużo papieru toaletowego i konserw.

READ  Ukraińcy byli zszokowani „szaloną” sceną w Czarnobylu po tym, jak wycofanie się Rosji ujawniło skażenie radioaktywne

Premier Su Tseng-chang złożył podobny apel na swojej stronie na Facebooku. Rozbawił się na początku zeszłego roku, podczas wcześniejszego szczytu po papierze toaletowym, mówiąc, że ludzie „mają tylko jedną dziurkę” i powinni się uspokoić.

Chociaż rząd nie nakazuje całkowitego zamknięcia, zachęca ludzi do jak największego pozostawania w domu.

Ministerstwo Zdrowia wypuściło maskotkę psa, Shiba Inu o imieniu Zongchai, aby wzmocnić przekaz w mediach społecznościowych.

„Przestudiuj Zongchai i zostań w domu” – powiedziała, pokazując zdjęcia psów leżących na podłodze.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *