Pacjent umiera po tym, jak fałszywy lekarz przeprowadza operację w szpitalu w Pakistanie

Pacjent umiera po tym, jak fałszywy lekarz przeprowadza operację w szpitalu w Pakistanie

władze w Pakistan Były ochroniarz został oskarżony o podszywanie się pod lekarza w szpitalu w Lahore, po tym, jak operował starszą kobietę, która później zmarła.

Policja poinformowała, że ​​80-letnia ofiara, Shamima Begum, początkowo poszła do szpitala ogólnego w Mayo, aby poddać się leczeniu czyraków na plecach. To wtedy Muhammad Waheed Butt, były ochroniarz w szpitalu, zoperował ją i odesłał do domu.

„Strażnik został oskarżony i jest w areszcie policyjnym” – powiedział rzecznik policji w Lahore Ali Safdar. Francja Agencja prasowa. „Pat udawał lekarza i w przeszłości odwiedzał także innych pacjentów”.

Władze twierdzą, że Butt był ochroniarzem szpitala, dopóki dwa lata temu nie został zwolniony za próbę wyłudzenia pieniędzy od pacjentów, ale wygląda na to, że wrócił i postanowił spróbować medycyny.

Historia toczy się dalej pod reklamą

Według urzędnika szpitalnego, który rozmawiał z AFP pod warunkiem zachowania anonimowości, Pat przeprowadził operację na kobiecie na sali operacyjnej w obecności wykwalifikowanego technika.

Czytaj więcej:

Lekarze odcięli niewłaściwą nogę starszemu mężczyźnie w Austrii

„Nie możemy nadążyć za tym, co robią wszyscy lekarze i co wszyscy robią przez cały czas” – powiedział urzędnik.

Nie było jasne, jaki rodzaj operacji został przeprowadzony, ale tak było Powiedziało Przyjęcie zapłaty za jego pracę i dwie wizyty kontrolne w domu ofiary.

Stan Begum pogorszył się po operacji, a jej rodzina w końcu odesłała ją z powrotem do szpitala, w którym to momencie odkryli oszustwo fałszywego lekarza. Begum wciąż żył, kiedy Bout został oskarżony o wykonanie niepotrzebnej operacji, zgodnie z raportem z Wiadomości o Ari w Pakistanie.

Według AFP zmarła w niedzielę. Jej ciało zostało przetrzymane do autopsji, aby ustalić dokładną przyczynę śmierci.

To nie pierwszy raz, kiedy oszuści próbują zarobić pieniądze w szpitalu publicznym w mieście.

Na przykład w zeszłym miesiącu mężczyzna został aresztowany za podszywanie się pod lekarza i wyłudzanie pieniędzy od pacjentów szpitala Lahore General Hospital. W innym przypadku kobieta przez kilka miesięcy udawała neurochirurga w szpitalu w Lahore w 2016 roku.

Historia toczy się dalej pod reklamą


Kliknij, aby odtworzyć wideo: „Trump strzela do Fauciego, mówiąc, że „nie jest świetnym lekarzem, ale piekielnym promotorem”Trump strzela do Fauciego, mówiąc, że „nie jest świetnym lekarzem, ale piekielnym handlarzem”


Trump strzela do Fauciego, mówiąc, że „nie jest świetnym lekarzem, ale piekielnym handlarzem”

© 2021 Global News, oddział Corus Entertainment Inc.

READ  Izba Reprezentantów USA zatwierdza tymczasowe rozwiązanie mające na celu uniknięcie zawieszenia działalności rządu Aktualności

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *