Najlepsza scena dla lokalnych kajakarzy o Puchar Burmistrza w Polsce

Dwóch miejscowych nastolatków, Daniel Barry, 13 lat z Port Sydney i Owen McKay, 14 lat z Huntsville, są członkami Moskiewskiej Szkoły Kajakowej (MKS). Niedawno wyjechali do Polski z trenerem Andym Barrym, gdzie wzięli udział w turnieju o Puchar Burmistrza w Krakowie. Daniel zajął pierwsze miejsce, a Owen drugie miejsce w zawodach kajakowych K1 Slalom. Kategoria K1 obejmuje kajaki jednoosobowe; Krykieciści mogą siedzieć na łodzi i podążać kursem za pomocą wiosła z podwójnym ostrzem.

Zaproszenie do udziału w wyścigu Polski, który będzie częścią Mistrzostw Polski w Rankingu Narodowym, przyszło od nowego trenera Daniela do trenera Polski i Team Canada.

Doskonałe wyniki chłopców są inspiracją dla innych młodych sportowców oraz źródłem dumy i zachęty dla ich trenerów i rodzin.

Andy, ojciec Daniela i właściciel MKS, wyjaśnia: „Daniel skacze na Whitewater odkąd skończył osiem lat, podczas gdy Owen zaczął dokładnie w zeszłym roku”.

Oczekiwano, że Daniel wygra wyścigi w zeszły weekend, zauważa Andy. „Jest znacznie szybszy na kajaku niż ktokolwiek w jego wieku i oczekuje się, że będzie pretendentem do kanadyjskiego miejsca drużynowego na Igrzyskach Olimpijskich w Los Angeles w 2028 roku”.

Tymczasem nie oczekiwano, że Owen dotrze do przestrzeni scenicznej. „Jego aktorstwo było doskonałe” — mówi Andy. „Owen był gwiazdą wszystkich kanadyjskich krykieta w wyścigach. Wszyscy starsi trenerzy krajowi i kanadyjscy krykieciści olimpijscy komentowali, jak dobrze Owen biegał.”

Owen McKay i Daniel Barry (Andy Barry) w Krakowie, Polska

Andy mówi, że zdobycie pierwszego i drugiego miejsca jest „bardzo miłą i nieoczekiwaną niespodzianką” dla Moskiewskiej Szkoły Kajaków.

Andy założył Moskiewską Szkołę Kajakową w 2015 roku, aby wychowywać młodych krykieta zarówno pod względem sportowym, jak i całościowym, mówi żona Andy’ego, Step Barry. „Dzieci są zachęcane do samodzielności i uczone dbania o swój sprzęt i odpowiedzialności za to, co robią, gdy wychodzą z wody. Różnica jest ważna dla naszej filozofii, a to, co jest dobre dla jednego sportowca, nie jest dobre dla drugiego ”.

READ  Odcinek dużego europejskiego rurociągu został zamknięty z powodu rozlewu ropy naftowej

Rodzicami Owena są Ben i Katie McKay. Owen jest najstarszym z czwórki dzieci pary. Mama Katie mówi: „Owen zawsze lubił brać udział w zorganizowanych grach. To jego trzecie letnie wiosło z MKS. Zachęcano go do przyłączenia się, ponieważ miał kilku swoich przyjaciół z MUSC [Muskoka Aquatic Club] Wiosłuj i może spędzać z nimi więcej czasu. Ponadto Andy trenował swoją drużynę pływacką, a Owen dobrze zareagował na jego styl trenerski i chciał więcej pracować z Andym. ”

Młodsze rodzeństwo Owena jest zaangażowane w projekt Zagrobit MKS, Musak i Arohed Nordic Club. „Lubię takie projekty, które zapraszają starszych uczestników do bycia pozytywnym wzorem do naśladowania dla młodszych” – mówi Katie. „Jestem niesamowicie wdzięczny za wszystkie te projekty dla moich dzieci i za wystawianie moich dzieci na tak pozytywny nastoletni wzór do naśladowania”.

Katie nie jest zaskoczona ciekawością Owena. Wyjaśnia: „Zawsze kochał współzawodnictwo: mecze hokejowe, zawody pływackie, wyścigi narciarskie, szkolne tory i zawody terenowe. Dorasta, widząc, jak sprawy mogą się polepszyć. Dokłada wszelkich starań zarówno w czasie treningu, jak i w czasie zawodów, i bierze pod uwagę informacje zwrotne od trenerów, gdy próbuje dalej rozwijać swoje umiejętności. Myślę, że przeniesie umiejętności i doświadczenia z różnych dyscyplin sportowych do nowych sytuacji, więc czuje się również komfortowo próbując nowych rzeczy. ”

Podobnie rodzice Daniela, Step i Andy, wydają się cieszyć treningiem Daniela, który rzadko powinien być popychany. Chociaż zarówno Step, jak i Andy są dla nich ważni jako nauczyciele, szkoła i wychowawcy, znajdują wartość w sporcie, podróżach i aktywności fizycznej.

Mówi Steff: „Andy zawsze łączy możliwości uczenia się”, mówi Steff. „Nie powinny to być tradycyjne przedmioty w klasie, ale uczą się o różnicach architektonicznych i kulturowych, pracują z matematyką związaną z różnymi walutami i kursami wymiany oraz oczywiście negocjują z różnymi językami. Współpracujemy z nauczycielem Daniela, aby upewnić się, że odrobił pracę domową, którą musi zrobić.”

READ  UE przygotowuje „niemiecki plan zniszczenia państwa polskiego” – mówi Kaczyński

Andy wyjaśnia: „W przeszłości zaczynałem i trenowałem wielu młodych krykiecistów. Są mistrzami kraju i świata oraz medalistami olimpijskimi w różnych kategoriach kajakowych. ”

Barry i jego młodzi rywale podróżują również na cztery wyścigi Pucharu Juniorów w Slalomie Europejskiego Związku Kajakowego we Włoszech, Słowenii, Austrii i Czechach. Proszę czekać. Wygląda na to, że ci młodzi sportowcy dopiero zaczynają!

Nie przegap Dopplera!

Zapisz się Tutaj Pobierz nasz e-mail z linkami do naszych najnowszych historii.
Wiadomości lokalne w Twojej skrzynce odbiorczej trzy razy w tygodniu!

Kliknij tutaj, aby wesprzeć lokalne wiadomości

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *