Siri nie będzie głupia jak skała, gdy będziesz offline w iOS 15

Siri nie będzie głupia jak skała, gdy będziesz offline w iOS 15

W kolejnych wiadomościach „Android zrobił to pierwszy” Apple ogłosił, że Siri dla iPhone’ów będzie obsługiwać rozpoznawanie mowy na urządzeniu, podobnie jak ostatnie Google Pixels. utrzymany Temu Asystent wylądował „następna generacja” z Piksel 4, chociaż Apple sprawia, że ​​rozpoznawanie offline jest domyślne w imię prywatności użytkownika. Co więcej, Siri będzie obsługiwać polecenia offline również dla podstawowych funkcji – wiesz, takich jak Google Jeszcze zanim pojawił się asystent.

Wcześniej Siri była bardzo pomocna, bardzo Ograniczona liczba kontroli offline Aby odtworzyć, wstrzymaj następny/poprzedni utwór, a następnie powtórz. Jeszcze bardziej mylące jest to, że iPhone’y mają plik Kompletny osobny zestaw elementów sterujących urządzenia audio Działa w trybie offline od iOS 13, ale jest częścią funkcji ułatwień dostępu, która nie jest domyślnie włączona o nazwie kontrola głosu.

Dla mnie Dziennik zmian Apple dla iOS 15Siri będzie w stanie przetwarzać żądania offline, które dotyczą liczników czasu i alarmów, telefonu, wiadomości, udostępniania, uruchamiania aplikacji, ustawień i sterowania odtwarzaniem dźwięku. Asystent obsługuje podobny zestaw prostych poleceń offline do otwierania aplikacji, uruchamiania treści, dodawania wydarzeń, włączania latarki lub bluetooth, ustawiania alarmów i wykonywania połączeń — wśród kilku innych podobnych czynności.

Powiązane szczegóły z dziennika zmian iOS 15.

Siri wybiera również kontekst w stylu Asystenta Google dla niektórych poleceń w kontekście trwającej rozmowy (Google: 2018) i analizę pomocnika na ekranie (Google: 2019), co pozwala na łatwiejsze i bardziej naturalne składanie zamówień.

Przetwarzanie na urządzeniu oznacza nie tylko obsługę offline; Oznacza to również, że Siri będzie działać szybciej i szybciej uruchamiać żądane aplikacje lub wykonywać akcje, prawdopodobnie bez stosunkowo „długiej” podróży w obie strony wymaganej do załadowania polecenia do analizy, a następnie przeciągnięcia akcji w dół.

Chmura słów możliwości poleceń bez połączenia z Internetem.

Okaże się, czy wszystkie obsługiwane iPhone’y będą miały obsługę głosową w trybie offline, czy funkcja ta może być ograniczona do niektórych modeli. Google musiało zdecydować, które urządzenia mają rozpoznawanie głosu w trybie offline, prawdopodobnie na podstawie wydajności, ponieważ są one skłonne do przywracania funkcji starszym urządzeniom. Chociaż nie ma jeszcze żadnych dowodów, biorąc pod uwagę trudności w uzyskaniu formularzy wymaganych do działania rozpoznawania głosu, nie zdziwiłbym się, gdyby były jakieś urządzenia, których przegapiłem – chociaż sprzęt Apple jest dość potężny, a nawet starszy urządzenia mogą otrzymywać iOS 15 na poziomie zadań. Musimy poczekać i zobaczyć.

READ  Minecraft ujawnia aktualizację głosowania na Prima Aprilis

Rozpoznawanie głosu offline jest również domyślną opcją.

Możemy śmiać się z tego, kto zrobił pierwszą rzecz – zwykle Android/Google, nawet jeśli Apple czasami to robi Najlepsza – Ale Siri zrobiła to samo Punkt sporny dla właścicieli iDevice Przez jakiś czas dodatki takie jak te pomagają poprawić wrażenia. Mimo to Asystent Google Nie lepiej pod każdym względem.

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *