Ontario odnotowuje 574 nowe przypadki COVID-19, prawie 200 000 szczepionek, gdy rozpoczyna się ponowne otwarcie

Ontario odnotowuje 574 nowe przypadki COVID-19, prawie 200 000 szczepionek, gdy rozpoczyna się ponowne otwarcie

Ontario zgłosiło 574 przypadki COVID-19 i nowy jednodniowy szczyt szczepień w piątek, ponieważ pewne ograniczenia dotyczące aktywności na świeżym powietrzu, jedzenia na patio i sprzedaży detalicznej w większości prowincji uległy złagodzeniu.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że jednostki zdrowia publicznego dostarczyły wczoraj łącznie 199951 dodatkowych dawek szczepionek, przewyższając poprzedni rekord wynoszący nieco ponad 190 000 dawek.

Dr Isaac Bogoch, specjalista chorób zakaźnych i członek prowincjonalnego zespołu dystrybucji szczepionek, opisał końcowy wynik jako „imponujące” osiągnięcie, które wymagało „znacznego wysiłku ze strony zespołu Ontario.

„Dziękuję tysiącom ludzi, którzy byli w to zaangażowani i pomagali na każdym poziomie” – powiedział w serii tweetów.

Prawie 72 procent mieszkańców Ontario w wieku co najmniej 12 lat otrzymało przynajmniej jeden zastrzyk, podczas gdy 11,9 procent mieszkańców Ontario w wieku 18 lat i starszych otrzymało oba.

Prowincja ogłosiła w czwartek, że Przyspiesz drugie dawki szczepionek COVID-19 dla osób w gorących punktach typu delta المناطق, z rezerwacjami, które mają zostać otwarte w przyszłym tygodniu.

Mieszkańcy siedmiu wyznaczonych obszarów, którzy przyjęli pierwszą dawkę 9 maja lub wcześniej, będą mogli umówić się na wczesną drugą dawkę od poniedziałku.

Hrabstwo zachęca również nieszczepionych mieszkańców tych obszarów — Toronto, Peel, Halton, Porcupine, Waterloo, York i Wellington-Dufferin-Guelph — do zaszczepienia się.

Jednak rząd powiedział, że Okres podawania dawki nie zostanie skrócony w przypadku osób, które otrzymały szczepionkę AstraZeneca jako pierwsza dawka. Minister zdrowia Christine Elliott powiedziała, że ​​Ontario zastosuje się do 12-tygodniowego okresu w oparciu o dostępne dowody naukowe i medyczne.

Za trzecim razem jest urok?

Tymczasem większość obszarów Ontario przeszła do pierwszej fazy najnowszego planu ponownego otwarcia prowincji o godzinie 12:01 czasu wschodniego.

Mniejsza liczba nowych zachorowań i hospitalizacji, a także stały postęp we wprowadzaniu szczepień, pomogły opanować trzecią falę epidemii. .

READ  Królowa odwołuje podróż: przyjmuje poradę medyczną na odpoczynek

Wśród obecnie dozwolonych działań są spotkania na świeżym powietrzu dla maksymalnie 10 osób i jadalnia na patio dla maksymalnie czterech osób na stół.

Sklepy, które nie są niezbędne, mogą również zostać ponownie otwarte, maksymalnie 15 procent, a zajęcia fitness na świeżym powietrzu są dozwolone.

Oglądaj | Patio restauracji i barów powracają po długim przestoju w Ontario:

Patio i restauracje na świeżym powietrzu znów zaczynają działać, mówi reporterka CBC Linda Ward, gdy Ontario zaczyna łagodzić ograniczenia COVID-19. 4:41

Dalsze ograniczenia zostaną złagodzone po 21 dniach, jeśli wskaźniki epidemii będą się nadal poprawiać i więcej osób zostanie zaszczepionych.

Jeden region w północnym Ontario, Porcupine Health Unit, opóźni na razie złagodzenie ograniczeń, ponieważ w niektórych obszarach wskaźniki infekcji będą wzrastać. .

Średnia liczba przypadków spadła do najniższego poziomu od 8 miesięcy

Liczba przypadków dzisiaj spadła z 914 zgłoszonych w ostatni piątek.

Laboratoria przeprowadziły prawie 29 000 testów, a Public Health Ontario zgłosiło 2-procentowy wskaźnik pozytywnych wyników na całym terytorium trzeci dzień z rzędu.

Siedmiodniowa średnia dzienna liczba przypadków spadła do 568, co jest najniższym poziomem od ponad ośmiu miesięcy.

Całkowita liczba aktywnych infekcji wynosi około 6184. W szczytowym okresie trzeciej fali epidemii w hrabstwie było około 43 000 aktywnych przypadków.

Jednak Ontario przestaje uważać infekcję za „aktywną” po dwóch tygodniach. Oznacza to, że liczba ta niekoniecznie odzwierciedla prawdziwą liczbę osób z objawami związanymi z COVID.

Na dzień dzisiejszy w szpitalach było 489 osób z chorobami związanymi z COVID-19. W sumie 366 było leczonych na oddziale intensywnej terapii. Spośród nich 292 osoby, czyli prawie 80 procent, potrzebowało respiratora do oddychania.

Według Critical Care Services Ontario, agencji rządowej, która codziennie raportuje o hospitalizacjach, średnia długość pobytu pacjentów z COVID-19 na oddziałach intensywnej terapii wzrosła do prawie czterech tygodni, najdłużej w tym roku.

READ  Administracja Bidena zatwierdza sprzedaż broni Tajwanowi za 180 milionów dolarów

Ministerstwo Zdrowia odnotowało również śmierć czterech innych osób z tą chorobą, podnosząc oficjalną liczbę zgonów do 8935.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *