Didi IPO: gigantyczne chińskie pliki dla usług transportu pasażerskiego zostaną upublicznione w Stanach Zjednoczonych

Didi IPO: gigantyczne chińskie pliki dla usług transportu pasażerskiego zostaną upublicznione w Stanach Zjednoczonych
Firma, która określa się jako największa na świecie platforma mobilności, świadczy usługi transportu pasażerskiego, taksówki i wspólnego korzystania z samochodu w Chiny i inne kraje, w tym Brazylia i Meksyk. Didi inwestuje również w samodzielną jazdę.

Zamierza być notowana na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych lub NASDAQ pod symbolem DIDI. Zgłoszenie nie ujawniło, ile spółka planuje podnieść w IPO.

Didi powiedział, że działa w 15 krajach, ale ponad 93% jej sprzedaży pochodzi z Chin. Zarobiła 837 milionów dolarów w pierwszych trzech miesiącach tego roku, po stratach w 2018, 2019 i 2020 roku.

Włączenie Didi do USA jest godne uwagi w obliczu napięć między USA a Chinami. Wiele głównych chińskich firm technologicznych prowadzi działalność w Nowym Jorku, w tym Ali Baba (Baba)A JD.com (Dynar) A Bindudu (PDD)Ale środowisko staje się coraz bardziej niestabilne. W ciągu ostatnich dwóch lat nastąpiła lawina chińskich firm handlujących na Wall Street Mieli drugorzędne menu w Hongkongu Dzięki temu mogą zapuścić silniejsze korzenie bliżej domu, powołując się na zaostrzenie przeszkód regulacyjnych.

Didi uznała ryzyko w prospekcie, pisząc, że w międzynarodowych stosunkach gospodarczych doszło do „eskalacji napięć”. Poruszyła między innymi różnice między USA a Chinami dotyczące handlu, wirusa COVID-19 i Hongkongu.

„Takie napięcia między Stanami Zjednoczonymi a Chinami i jakakolwiek ich eskalacja mogą mieć negatywny wpływ na ogólne, gospodarcze, polityczne i społeczne warunki w Chinach, a tym samym negatywnie wpływać na naszą działalność, sytuację finansową i wyniki działalności” powiedziała firma.

Firma ma też inne obawy. Powiedziała, że ​​​​jej firma została mocno dotknięta wirusem Covid-19 i że pandemia może nadal wpływać na wzrost w przyszłości.

„Jeżeli sytuacja w Chinach pogorszy się lub jeśli nie nastąpi istotne ożywienie na innych rynkach, na których działamy, nasza działalność, wyniki operacyjne i kondycja finansowa mogą ucierpieć i mieć istotny wpływ” – powiedział Didi w prospekcie. .

Niepokojący jest także rozwój kampanii technologicznej w Chinach. Chiny były niedawno Redukcja globalnych mistrzów technologiizwalczanie naruszeń prawa antymonopolowego i podejmowanie nadmiernego ryzyka. Didi zauważyła w swoim zgłoszeniu, że roszczenia, działania regulacyjne lub inne obawy „mogą skutkować grzywnami i ograniczeniami lub modyfikacją naszych praktyk biznesowych, szkodą dla naszej reputacji i niekorzystnym istotnym wpływem” na nasze finanse.
Pomimo tych zagrożeń Didi „może zebrać około 10 miliardów dolarów i dążyć do wyceny na prawie 100 miliardów dolarów”, według according Reuters, który był cytowany przez nienazwane źródła. Dzięki temu byłby to największy chiński program na Wall Street od tamtego czasu Alibaba zebrała 25 miliardów dolarów W 2014 r. Diddy nie odpowiedział od razu na prośbę o komentarz od CNN Business.
Głównymi akcjonariuszami Didi są Vision Fund i Tencent Softbanku, zgodnie z wnioskiem SEC. Uber posiada 12,8% udziałów w firmie, po tym, jak sprzedał Didi swoje operacje w Chinach w ciągu kilku lat Historyczna umowa w 2016 r..

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *