Oilers wierzą, że mogą pokonać dużych chłopców, teraz zobaczmy, jak to robią – Sportsnet.ca

Oilers wierzą, że mogą pokonać dużych chłopców, teraz zobaczmy, jak to robią – Sportsnet.ca

EDMONTON — Connorowi McDavidowi zajęło 15 miesięcy, zanim w końcu „wyznał prawdę” po nierównym finale Konferencji Zachodniej przeciwko Kolorado dwie wiosny temu. W kontekście miażdżącej porażki z Vegas rok później powiedział nam w sierpniu:

„W tym roku było inaczej, nasza wiara była silniejsza. „Konkurowaliśmy z Vegas” – zaczął McDavid. „Seria w Kolorado nie była tak zacięta i trudno było nam rozejrzeć się po sali i powiedzieć: „Mamy robić to i tamto”, „Kiedy byli lepszym zespołem.

„Przyglądamy się tej passie w Vegas i stwierdzamy, że są to naprawdę małe, małe momenty” – powiedział. „Czuliśmy, że seria jest już blisko. Mieliśmy prawdziwą szansę”.

To proces, który zaakceptowaliśmy w hokeju. Który „Szkoła mocnych ciosów”. Rising to the Top Co prowadzi nas do przewidywania, że ​​– mimo że Vancouver Canucks zaliczyło wspaniały sezon na trasie nad Pacyfikiem – tej wiosny więcej osób wybierze Edmonton znad Pacyfiku niż Vancouver.

Ale spójrzmy prawdzie w oczy: migawki, lekcje, wspomnienia…. Są to grosze waluty play-off.

Prawdziwy skład Benjaminsów zacznie kształtować się w sobotni wieczór w Edmonton, gdzie na 18 meczów do końca harmonogramu Oilers, Oilers będą gościć Kolorado podczas Hockey Night w Kanadzie, pierwszego z trzech pozostałych spotkań pomiędzy tymi dwoma klubami.

Ostatecznie zespół musi przestać o nim mówić i udowodnić, że należy do czołówki, tak jak Tampa i Kolorado zrobiły to po kilku latach rozczarowań. W Edmonton zaczyna się to teraz.

„Ci goście są tak samo dobrzy jak wszyscy w lidze i dobrze jest przetestować (co do), gdzie znajduje się twoja drużyna i jak grasz przeciwko jednej z najlepszych drużyn w lidze” – powiedział McDavid o Avs.

[brightcove videoID=6349005308112 playerID=JCdte3tMv height=360 width=640]

Wymień lepsze miejsce przed telewizorem — lub Rogers Place — w sobotni wieczór.

READ  Sounders to pierwsza drużyna MLS, która wygrała Ligę Mistrzów CONCACAF

W tym meczu weźmie udział czterech z 8 najlepszych strzelców NHL w tym sezonie i zgodnie z konsensusem dwóch najlepszych graczy na świecie: czołowy strzelec Nathan MacKinnon (42-73-115) kontra McDavid (25-81-106) trzecie miejsce.

To najlepszy atak w meczu, gdyż Kolorado strzela 3,72 gola na mecz, a Oilers zajmują czwarte miejsce (3,55). Najlepszy zespół w lidze od czasu Memorial Day (Edmonton) kontra trzeci najlepszy zespół. Trzecia najlepsza gra w przewadze w NHL (Oilers) kontra szósta najlepsza (Avs).

Słońce zaszło? Broń wypuszczona.

„To dla nas dobra okazja, aby wejść w rytm i płynność gry w sytuacji, gdy emocje prawdopodobnie nieco wzrosną, a gra nieco się eskaluje” – zaczął Darnell Nurse, który dobrze pamięta seria 4-0, która rozwaliła Avs. Został umieszczony w Edmonton wiosną 2022 roku w drodze na wyścig o Puchar Stanleya.

„Przystępowaliśmy do tej serii z dużą nadzieją i wyszliśmy z niej, stwierdzając, że jako zespół mamy dużo pracy do wykonania. „Aby dojść do punktu, w którym będziemy mogli co wieczór konkurować z takimi zespołami, jak ten, ” powiedział. „Rozejrzyj się teraz po pokoju, a zobaczysz wszystkie wzloty i upadki, przez które przeszliśmy jako grupa…

„Teraz mamy pewność, że poradzimy sobie z każdym zespołem w każdym meczu.”

Skąd bierze się to przekonanie? O to właśnie zapytaliśmy Dereka Ryana, rozgrywającego, który uważa, że ​​gra jest lepsza niż większość.

„Nasz skład jest znacznie lepszy” – zaczął. „Nasza głębia uległa znacznej poprawie. Nasz rdzeń defensywny stał się znacznie lepszy. Myślę, że gramy bardziej szczegółowo i mimo że duzi gracze mają większość w naszej grze w ataku, odeszliśmy od polegania na w kluczowych sytuacjach, takich jak pojedynki w strefie D i rzuty karne. Connor Lam Jest tyle samo, co wtedy.

Dzisiaj pewność siebie w szatni Edmonton jest, zgodnie z oczekiwaniami, znacznie wyższa niż w momencie wejścia do Kolorado w serii, która rozpoczęła się od zwycięskiego zwycięstwa Kolorado 8:6 w pierwszym meczu.

READ  MacDavid pięknie reaguje na nieautoryzowany cel

„Ta seria była początkiem fundamentów zaufania i wiary” – powiedział Ryan. „W ciągu ostatnich dwóch sezonów wygraliśmy tutaj wiele meczów, a teraz wiara w zwycięstwo jest jeszcze większa. Mamy zaufanie do naszej grupy.

„Nawet pomimo naprawdę trudnego początku sezonu, jaki mieliśmy, ta wiara zawsze była w tej sali. Po prostu wiemy, że możemy wygrywać mecze, wygrywać mecze z silnymi zespołami.

[brightcove videoID=6349005121112 playerID=JCdte3tMv height=360 width=640]

Wiara jest wszystkim, ale pochodzi z rozejrzenia się po szatni i zobaczenia drużyny, która może grać z Kolorado i Vegas, a która była lepsza od ciebie przez ostatnie dwie wiosny.

Jak lubimy mawiać, gracze zawsze wiedzą.

Wiedzą, czy ich zespół jest wystarczająco dobry, gdzie leżą jego słabości i czy przygotowali grunt pod kolejną walkę z dużymi chłopcami.

Zaznacz wszystkie te pola, a otrzymasz wartość nieuchwytną, do której dąży wiele zespołów, ale którą tak naprawdę posiada bardzo niewiele zespołów.

Masz wiarę.

„Ta wiara jest nabyta” – zauważa McDavid. „W ciągu dwóch lat zrobiliśmy wiele naprawdę dobrych rzeczy i zdobyliśmy wiarę w naszą grupę i w siebie, że możemy grać przeciwko każdemu”.

I tak zobaczymy.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *