Brad Gushue zdobywa 50. tytuł mistrza świata mężczyzn w karierze, a Kanada wygrywa z Nową Zelandią

Brad Gushue zdobywa 50. tytuł mistrza świata mężczyzn w karierze, a Kanada wygrywa z Nową Zelandią

SCHAFFHAUSEN — Kanadyjczyk Brad Gushue rozpoczął we wtorek rano pierwszy z czterech dni z dwoma meczami z rzędu od zwycięstwa 7:4 nad Antonem Hoodem z Nowej Zelandii na Mistrzostwach Świata Mężczyzn w Curlingu.

Obie drużyny wymieniały się singlami w pierwszych czterech overach. Gushue przejął kontrolę dzięki jednemu skradzionemu punktowi w piątej partii i dwóm kolejnym skradzionym punktom w szóstej partii w drodze do zwycięstwa.

Gushue i jego zespół poprawili wyniki w St. Skład John's w Holandii, w składzie Mark Nichols, EJ Harnden i Geoff Walker, po dziewięciu remisach na IWC Arena osiągnął wynik 4:1.

„Anton oddał kilka naprawdę dobrych strzałów w drugiej i czwartej partii, co dało nam kilka punktów” – powiedział Gushue. „Obydwa były naprawdę dobre. W czwartym nadal miałem szansę, ale nie wykonałem jej dobrze, ale on oddał dwa świetne strzały, aby utrzymać blisko”.

We wtorek Kanada miała zmierzyć się z Amerykaninem Johnem Schusterem.

W innych wczesnych meczach Szwajcar Yannick Schwaller pokonał Japończyka Shinyę Abe 10:4, a Czech Lukas Klima pokonał południowokoreański Jongduk Park 10:6.

Szwed Niklas Edin jest jedyną niepokonaną drużyną w grupie 13 drużyn, która ma bilans 5:0. Kanada, Włoch Joel Retornaz i obrońca tytułu Bruce Mowatt ze Szkocji zremisowali 4:1.

Gra w tę i z powrotem trwa przez cały piątkowy wieczór. Mecze o medale zaplanowano na niedzielę.

Gushue zdobył złoto w swoim debiucie w mistrzostwach świata w 2017 roku w Edmonton. To był ostatni raz, kiedy Kanada stanęła na szczycie podium w tych zawodach.

Od tego czasu mistrz olimpijski z 2006 roku trzykrotnie zdobywał srebro świata, w tym w zeszłym roku w Ottawie. Zwycięstwo we wtorek rano poprawiło jego rekord świata do 50-11.

„Kiedy słyszysz, że masz 50 lat, oznacza to, że często tu grasz i wiele wygrałeś” – powiedział Gushue. „Pięćdziesiąt meczów to dużo, więc zrobiliśmy coś dobrze. Ostatecznie chcemy wygrać w niedzielę, zamiast skupiać się na dzisiejszych 50 meczach”.

READ  10 najlepszych kursów na każdym treningu

W play-offach weźmie udział sześć najlepszych drużyn z 13-zespołowej grupy.

Po wczesnym remisie Niemcy Mark Muscatiewicz, Szwajcaria i Stany Zjednoczone zremisowały z wynikiem 3:2 na piątym miejscu. Czechy z wynikiem 3-3 były same na ósmym miejscu.

Ten raport The Canadian Press został po raz pierwszy opublikowany 2 kwietnia 2024 r.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *