Naukowcy z Uniwersytetu Kolumbii Brytyjskiej odkryli potencjalną nową populację orek

Naukowcy z Uniwersytetu Kolumbii Brytyjskiej odkryli potencjalną nową populację orek

Naukowcy z Uniwersytetu Kolumbii Brytyjskiej twierdzą, że zidentyfikowali potencjalną nową populację orek w otwartym oceanie, które polują na największe drapieżniki planety.

W badaniu opublikowanym w piątek naukowcy stwierdzili, że zaobserwowano grupę 49 orków polujących na kaszaloty u wybrzeży Kalifornii i Oregonu.

W jednym przypadku orki polowały na stado składające się z dziewięciu dorosłych kaszalotów, „i ostatecznie uciekły z jednym” – powiedział w komunikacie prasowym główny autor Josh McInnis.

McInnis powiedział, że to pierwszy przypadek ataku orek na zachodnie wybrzeże.

Inne spotkania obejmują atak na kaszalota karłowatego, drapieżnictwo na słonia północnego i delfina Risso oraz coś, co wydaje się być ciszą po posiłku po złapaniu żółwia skórzastego, powiedział McInnis, student studiów magisterskich na Uniwersytecie Kolumbii Brytyjskiej . Instytut Oceanów i Rybołówstwa.

Naukowcy twierdzą, że orki zaobserwowane podczas dziewięciu spotkań w latach 1997–2021 mogą należeć albo do podzbioru przejściowych orek, albo do grupy występującej wyłącznie w oceanach.

W raporcie stwierdzono, że badaczom udało się zidentyfikować orki jako nową grupę, częściowo ze względu na blizny po ukąszeniach na ich ciałach przez rekiny – rodzaj pasożytniczego rekina żyjącego głęboko w oceanach.

Prawie wszystkie orki miały blizny, podczas gdy u innych orek nie było ich widać, powiedział MacInnis.

„Ale najważniejsze pytanie brzmi: gdzie mieszczą się te orki? Nie wiemy… ale wiemy, że są grupą, która wydaje się spędzać więcej czasu na otwartym oceanie” – powiedział McInnis w wywiad.

Współautor Andrew Trites z Instytutu Oceanów i Rybołówstwa UBC stwierdził, że odkrycie nowej grupy orek było „całkiem wyjątkowe”, biorąc pod uwagę czas potrzebny na zebranie zdjęć i identyfikację zwierząt jako odmiennych od znanych grup.

Naukowcy stwierdzili, że zauważyli także różnice fizyczne u orek, takie jak plamy na ich płetwach i siodle.

READ  Centrum duchowe New Cambrian College zapewnia studentom bezpieczną przestrzeń

Powiedzieli, że mają nadzieję udokumentować więcej obserwacji i danych dotyczących nowej populacji, aby dokładnie zbadać, czym te orki różnią się od innych udokumentowanych populacji.

McInnis powiedział, że to odkrycie jest pierwszym elementem ekscytującej układanki, nad którą pracują.

„Jesteśmy dopiero na wierzchołku góry lodowej tego, co robią te wieloryby. Mam na myśli, czy to jeden człowiek? Czy jest ich wiele? Nie wiemy. Czuję więc, że to duży początek dla kolejne etapy naszych badań i być może uzyskanie Więcej wyświetleń, więcej informacji.


Ten raport The Canadian Press został po raz pierwszy opublikowany 15 marca 2024 r.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *