Obecnie trwają prace nad nowym filmem Matrix, którego reżyserem jest Drew Goddard, a producentem wykonawczym Lana Wachowski

Obecnie trwają prace nad nowym filmem Matrix, którego reżyserem jest Drew Goddard, a producentem wykonawczym Lana Wachowski

Ogłoszono Warner Bros Dziś w przygotowaniu jest piąty film Matrix, napisany i wyreżyserowany przez Drew Goddarda „Marsjanin” i „Domek w lesie”.

Będzie to pierwsza część Matrixa, w której za reżyserią nie zasiądą Lana ani Lilly Wachowskie, chociaż Lana Wachowski będzie producentem wykonawczym. W dzisiejszym ogłoszeniu WB nie ujawniło, czy którykolwiek z głównych członków obsady, jak Keanu Reeves i Carrie-Anne Moss, powróci, ani nie ujawniło żadnych szczegółów na temat fabuły.

„Drew przyszedł do Warner Bros. z nowym pomysłem, który według nas wszystkich byłby świetnym sposobem na kontynuację uniwersum Matrixa, poprzez uhonorowanie tego, co Lana i Lilly rozpoczęły ponad 25 lat temu i wniesienie wyjątkowej perspektywy opartej na jego własnej miłości do kręcenia filmów, ” powiedział Jesse Ehrman, prezes produkcji w Warner Bros. Motion Pictures, w oświadczeniu: „Cały zespół Warner Bros. Discovery jest podekscytowane faktem, że Drew nakręci nowy film Matrix, dodając swoją wizję do kinowego kanonu „Rodzina Wachowskich spędziła ćwierć wieku budując tutaj, w studiu”.

„Nie będzie przesadą stwierdzenie, że filmy Matrix zmieniły zarówno kino, jak i moje życie. Niesamowita twórczość Lany i Lily inspiruje mnie każdego dnia i jestem bardzo wdzięczny za możliwość opowiadania historii z ich świata” – dodał Goddard.

Nie ma słowa na temat tego, czy gwiazdy franczyzy, takie jak Keanu Reeves i Carrie-Anne Moss, powrócą.

Goddard rozpoczął karierę pisarską w latach 90. przy serialu Buffy: postrach wampirów, a następnie stworzył wiele scenariuszy telewizyjnych, w tym Angel, Alias, Lost, Daredevil i The Good Place. W filmie otrzymał nominację do Oscara za scenariusz do Marsjanina Ridleya Scotta; Pracował nad scenariuszami do Cloverfield i World War Z; Pracował jako scenarzysta i reżyser przy filmach Domek w lesie i Złe czasy w El Royale.

Wachowscy napisali i wyreżyserowali pierwszy film Matrix z 1999 roku, przedstawiający dystopijną przyszłość, w której ludzkość jest nieświadomie uwięziona w symulowanej rzeczywistości, a oni podążają za piratem Neo Reevesem, który odkrywa tę rzeczywistość. Odniósł ogromny sukces, zaowocował powstaniem w 2003 roku dwóch seriali aktorskich: Reloaded i Revolutions. Ogółem seria Matrix zarobiła na całym świecie ponad 1,8 miliarda dolarów.

READ  Kalamazoo Parks ogłasza program Summer Cinema Event Series

Jednak rodzina Wachowskich przez długi czas niechętnie produkowała kolejny film z tej serii, pomimo ciągłego zainteresowania ze strony Warner Bros. Minęło prawie dwie dekady do premiery czwartego filmu Matrix, The Matrix Resurrections z 2021 roku, który był pierwszym wyprodukowanym filmem Matrix. Wyreżyserowany wyłącznie przez Lanę Wachowski.

Film ten spotkał się z mieszanymi recenzjami i rozczarowaniem kasowym, przynosząc na całym świecie dochody w wysokości 159,2 miliona dolarów przy ogłoszonym budżecie wynoszącym 190 milionów dolarów. Warto jednak zauważyć, że miał on premierę w czasie, gdy przestoje związane z pandemią wirusa nadal miały wpływ na kina i był jednym z filmów, które tego samego dnia trafiły do ​​kin oraz w ówczesnej HBO Max (obecnie Max). .

IGN przyznał Matrixowi Resurrections ocenę 4/10, nazywając go „kiście naprawdę dobrych pomysłów połączonych razem, aby stworzyć zły – a czasem brzydki – film”.

Alex Stedman jest starszym redaktorem wiadomości w IGN i nadzoruje reportaże rozrywkowe. Kiedy nie pisze ani nie redaguje, można ją spotkać czytającą powieści fantasy lub grającą w Dungeons & Dragons.

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *