Jednostka zdrowia udziela wskazówek, jak bezpiecznie oglądać całkowite zaćmienie słońca

Jednostka zdrowia udziela wskazówek, jak bezpiecznie oglądać całkowite zaćmienie słońca

Najbezpieczniejszym sposobem oglądania wydarzenia, które odbędzie się 8 kwietnia, jest transmisja na żywo, ale dostępne są też inne opcje

Nowe wydanie
Okręgowa jednostka zdrowia Simcoe Muskoka
*************************
8 kwietnia 2024 roku między około 14:00 a 16:30 nastąpi rzadkie całkowite zaćmienie Słońca.

Zaćmienie Słońca ma miejsce, gdy Księżyc przechodzi pomiędzy Ziemią a Słońcem. Chociaż niebo pociemnieje i mogą pojawić się jasne gwiazdy i planety, patrzenie na Słońce bez ochrony oczu, nawet przez krótką chwilę podczas zaćmienia, może spowodować poważne, trwałe uszkodzenie wzroku, w tym oparzenia siatkówki, niewyraźne widzenie i utratę wzroku. Wizja. Okręgowa jednostka zdrowia Simcoe Muskoka zaleca podjęcie środków ostrożności w celu ochrony wzroku podczas tego jedynego w życiu niebiańskiego wydarzenia.

Najbezpieczniejszym sposobem oglądania zaćmienia są kanały wirtualne, np.: Transmisja na żywo. Ty również możesz Oglądaj bezpiecznie zaćmienie słońca Używanie okularów ochronnych zatwierdzonych zgodnie z międzynarodowymi normami ISO 12312-2 ze specjalnymi filtrami, aby zobaczyć wszystkie etapy zaćmienia słońca. Upewnij się, że soczewki są wolne od uszkodzeń, w tym zmarszczek i zadrapań, oraz że okulary pokrywają całe pole widzenia. Należy chronić się przed słońcem przed założeniem okularów i po ich zdjęciu. Oglądanie zaćmienia przez zwykłe okulary przeciwsłoneczne, obiektyw aparatu / telefonu, teleskop, lornetkę lub inne urządzenie optyczne nie jest bezpieczne. Jeśli nie masz specjalnych okularów przeznaczonych do oglądania zaćmienia, istnieją inne sposoby oglądania zaćmienia, np. Projektor EclipseKtóre można łatwo nauczyć się robić.

Oczy dzieci przepuszczają do siatkówki więcej światła niż oczy dorosłych, dlatego są bardziej podatne na uszkodzenia, jeśli patrzą w słońce bez odpowiedniej ochrony oczu. Pomóż dzieciom prawidłowo używać środków ochrony oczu i zapewnij nadzór. Jeśli nie możesz w pełni nadzorować i zapewnić bezpiecznego oglądania przy włączonej ochronie oczu, rozważ alternatywne strategie oglądania, takie jak oglądanie za pośrednictwem transmisji na żywo. Jako dodatkowy środek ostrożności możesz zdecydować się na trzymanie dzieci i innych osób, które mogą nie być w pełni świadome związanego z tym ryzyka, w pomieszczeniu z zamkniętymi zasłonami okiennymi.

READ  Piękna kosmiczna istota przyspieszająca cząstki z głowy

Nasze siatkówki nie mają czujników bólu i uszkodzenie oczu może nie być natychmiastowe. Objawy mogą pojawić się po 12–48 godzinach. Jeśli zaczniesz odczuwać przejściową utratę wzroku, niewyraźne widzenie lub utratę wzroku w trakcie lub po zdarzeniu, jak najszybciej porozmawiaj z okulistą, np. okulistą lub lekarzem. Jeśli po obejrzeniu zaćmienia doświadczysz ślepoty (natychmiastowej lub opóźnionej), natychmiast zasięgnij pomocy w nagłych wypadkach.

Jeśli podróżujesz lub prowadzisz samochód podczas zaćmienia, unikaj patrzenia na zaćmienie z samochodu, aby chronić oczy i uniknąć kolizji. Zaplanuj opóźnienia w ruchu drogowym, a jeśli jesteś na autostradzie, zaleca się, aby nie zatrzymywać się, nie robić zdjęć ani nie wysiadać z samochodu, aby obejrzeć zaćmienie.

po więcej informacji odwiedź smdhu.orglub zadzwoń do Health Connection pod numer 705-721-7520 lub 1-877-721-7520, w dni powszednie od 8:30 do 16:30.

*************************

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *