Endeavour, spółka matka UFC, została sprzedana firmie private equity po kryzysie na giełdzie

Endeavour, spółka matka UFC, została sprzedana firmie private equity po kryzysie na giełdzie

Przedsięwzięcie zakończyło się TKO na giełdzie.

Po żenującym wycofaniu się pod koniec 2019 r. Ari Emanuel and Co. reorganizacji i wprowadzenia Endeavour na giełdę prawie dwa lata później, przy cenie otwarcia wynoszącej 24 dolarów za akcję. W 2024 r. akcjonariusze otrzymają 27,50 dolarów w gotówce na akcję po wykupie za 13 miliardów dolarów od firmy private equity Silver Lake. Tak więc, jeśli kupisz 100 akcji po pierwszym dzwonku, Twój zwrot z inwestycji wyniesie aż 350 dolarów.

Endeavour zdobył tytuł Ultimate Fighting Championship (UFC) latem 2016 roku.

„Wierzymy, że ta transakcja zmaksymalizuje wartość dla wszystkich publicznych akcjonariuszy Endeavour i cieszymy się, że jako firma prywatna możemy w dalszym ciągu odblokowywać przyszłe możliwości rozwoju i inwestować w nie” – powiedział w oświadczeniu dyrektor generalny Endeavour, Ariel Emanuel.

Pod koniec ubiegłego roku UFC i World Wrestling Entertainment (WWE) połączyły się pod parasolem TKO Group Holdings, a Endeavour zachował 51% pakietu kontrolnego. WWE w ostatnich tygodniach osiągnęło dno dzięki skandalowi z Vincem McMahonem, po czym odbiło się dzięki ogromnej umowie z Netfliksem. Jeśli chodzi o UFC, rok 2023 okazał się kolejnym rekordowym rokiem pod względem zysków organizacji, nawet po tym nieprzyjemnym incydencie i nieobecności jej największej gwiazdy.

Oczekuje się, że TKO pozostanie spółką notowaną na giełdzie.

READ  Tech Startup pozywa McDonald's o 900 milionów dolarów za zepsute maszyny do lodów

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *