Naukowcy twierdzą, że wariant delta zwiększa pilność drugich dawek w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się

TORONTO – Niektórzy eksperci opisują wariant delta nowego koronawirusa jako „dziką kartę”.

Odżywia się gwałtownym wzrostem liczby przypadków w niektórych częściach Wielkiej Brytanii – z innymi rasami podupadającymi.

„Zmienna delta rosła w najszybszym tempie ze wszystkich pozostałych zmiennych, które się pojawiły” – powiedział David Power z brytyjskiego Francis Crick Institute i National Institute for Health Research.

„Głównym powodem, dla którego jest na radarze wszystkich, jest po prostu zauważenie, że rozprzestrzenia się naprawdę szybko”.

Coraz więcej dowodów wskazuje, że wariant delta jest dwa razy bardziej przenoszony niż oryginalny wariant brytyjski, B117, obecnie nazywany alfa.

To wyrzuciło dynastię Delta – która po raz pierwszy pojawiła się w Indiach – na szczyt listy zainteresowań naukowca z Harvardu, Billa Hanage’a.

„Jego przenoszenie jest naprawdę niepokojące dla świata, ponieważ może być w stanie zarazić ludzi, zanim będziemy mogli ich zaszczepić” – powiedział.

Hanage jest profesorem w Harvard’s Center for Infectious Disease Dynamics i należy do rosnącej liczby naukowców, którzy uważnie obserwują efekty tej alternatywy, obserwując Najnowszy raport dotyczący zdrowia publicznego w Anglii.

Raport podsumowuje, że może nie tylko szybciej się rozprzestrzeniać, ale może również wystąpić zwiększone ryzyko poważnej choroby.

„Szpitalizacja była bardziej prawdopodobna dla osób z chorobą delta. Chcę podkreślić, że to wczesne dni” – powiedział Hanage.

Analizy angielskie i szkockie nadal potwierdzają odkrycie „niskiej skuteczności szczepionki”.

Pochodzi z artykułem badawczym opublikowanym w The Lancet, w którym stwierdzono, że osoby zaszczepione Pfizerem wytwarzały niższy poziom przeciwciał przeciwko wariantowi delta — zwłaszcza jeśli otrzymały tylko jedną dawkę.

Po pojedynczej dawce Pfizer-BioNTech 79% badanych miało wymierną odpowiedź na przeciwciało przeciwko oryginalnemu szczepowi, ale ta spadła do 50% dla wariantu alfa i 32% dla wariantu delta.

READ  Szef CIA: Wojna na Ukrainie zmusza Chiny do przemyślenia „jak i kiedy” Tajwan może dokonać inwazji

„Odkryliśmy, że wariant delta był mniej podatny na neutralizację przez te przeciwciała. W szczególności poziom tych przeciwciał zmniejszył się w zależności od wieku osoby” – powiedział David Power.

„Problem polega na tym, że zaczynamy na znacznie niższym poziomie w stosunku do wariantu delta, więc staje się to bardziej niepokojące niż jest prawdopodobne, że są ludzie podatni na infekcje”.

Zwiększa to możliwość potrzeby szybszego przyspieszenia dla drugiej dawki, a nawet dawki przypominającej w nadchodzących miesiącach.

Wszystkie dane z Wielkiej Brytanii mają wpływ tutaj, w Kanadzie – ponieważ wariant delta był powiązany z niektórymi grupami przypadków w Kolumbii Brytyjskiej i epidemiami w domu opieki długoterminowej. Również w Ontario – więcej przypadków infekcji delta zaobserwowano w Ontario.

„To kolejna forma, która stanie się dominująca, prawdopodobnie globalnie lub w rzeczywistości w wielu miejscach na świecie. To tylko kwestia czasu” – powiedział dr Peter Johnny, przewodniczący Ontario Scientific Advisory Table.

To, co widzimy teraz dla zmiennej delta, jest płaskie, co oznacza po prostu, że kiedy zaczniemy się otwierać, zacznie rosnąć i zacznie rosnąć wraz ze wzrostem liczby przypadków. Ale oznacza to również, że wraz ze spadkiem B117 jego względna proporcja z czasem wzrośnie i jasne jest, że wariant delta ostatecznie stanie się kolejnym dominującym wariantem w prowincji. „

Na szczęście dane z Wielkiej Brytanii pokazują również, że 73 procent zakażeń delta w Wielkiej Brytanii zgłaszanych jest u osób nieszczepionych, a tylko 3,7 procent u osób, które zostały w pełni zaszczepione.

„To jest przesłanie do domu: musimy szczepić ludzi” – powiedział Bauer. „To, wiesz, oczywiście brak szczepionki jest największym czynnikiem ryzyka, całkowitym zatrzymaniem”.

Jest to paliwo wypełniające lukę między pierwszą a drugą dawką w Kanadzie.

„Jesteśmy w stanie całkowicie uniknąć czwartej fali, po prostu musimy być teraz sprytni przy uruchomieniu szczepień. I wiesz, musimy być realistami, jeśli chodzi o nasz program ponownego otwarcia nie za szybko” – powiedział Johnny.

READ  Wall Street mówi Waszyngtonowi: Konsekwencje niewypłacalności USA lub przedłużających się kontrowersji dotyczących zadłużenia są „niezmierzone”

Powiedział również, że w niektórych hotspotach COVID-19 w Ontario – w dystrykcie Peel i w dystrykcie Waterloo – „jak najwięcej osób” musi otrzymać drugą dawkę.

Dr Lawrence Law, lekarz medycyny okręgowej w Peel, powiedział w środę na konferencji prasowej, że przypadki Delta „szybko zastępują” wariant alfa jako najbardziej rozpowszechnioną lokalnie formę wirusa.

„Trendy, które obserwujemy, są niepokojące” – powiedział dziennikarzom.

Z plikami Ryana Flanagana

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *