Współoskarżony Trumpa zarzuca mu romans z prokurator Fanny Willis

Współoskarżony Trumpa zarzuca mu romans z prokurator Fanny Willis

Prokuratorka okręgowa hrabstwa Fulton, Fanny Willis, została w poniedziałek oskarżona o zatrudnienie romantycznej partnerki do pracy nad sprawą byłego prezydenta Donalda Trumpa o wywrócenie się do władzy podczas wyborów prezydenckich w Gruzji.

Konstytucja dziennika Atlanty W tej historii ujawniono prośbę złożoną w imieniu Michaela Romana, byłego urzędnika kampanii Trumpa. W zeszłym roku Roman został oskarżony w Fulton o siedem przestępstw, oskarżając go o udział w fałszywym programie wyborczym mającym na celu odwrócenie przegranej Trumpa w wyborach w 2020 r. z prezydentem Joe Bidenem. Wniosek złożony w jego imieniu ma na celu oddalenie postawionych mu zarzutów i usunięcie Willis i członków jej personelu ze sprawy.

Z akt wynika, że ​​Nathan Wade, który został prokuratorem specjalnym w hrabstwie Fulton, spędzał z Willisem wakacje, wykorzystując pieniądze otrzymane za pracę nad sprawą Trumpa. We wniosku zarzuca się ponadto, że Willis i Wade „byli zaangażowani w poufne i niewłaściwe stosunki osobiste, gdy sprawa była w toku…”

Newsweek W poniedziałek wieczorem skontaktowałem się e-mailem z biurem Willisa, aby uzyskać komentarz. the Magazyn Al-Dustour Rzecznik Biura Prokuratora Generalnego powiedział, że odpowiedź na zarzuty Romana zostanie udzielona „w drodze odpowiednich wniosków sądowych”.

Prokurator hrabstwa Fulton Fannie Willis została sfotografowana 14 sierpnia 2023 r. w Atlancie w stanie Georgia. W nowym dokumencie sądowym zarzuca się, że Willis zatrudnił romantycznego partnera do pracy nad śledztwem w sprawie byłego prezydenta Donalda Trumpa, a pieniądze uzyskane ze sprawy przeznaczył na finansowanie wakacji, które spędzał u prokuratora.
Zdjęcie: Joe Raedle/Getty Images

Wniosek nie dostarcza dowodów na „trwającą osobistą relację” pomiędzy Willisem i Wade'em. Nie dostarcza również żadnych dowodów na wspólne wakacje, w tym rejs po Karaibach.

„Natychmiastowy wniosek nie został złożony lekko” – napisał w pozwie adwokat Romana, Ashley B. Merchant. „Nie wprowadza się go również bez znaczących przemyśleń, badań lub badań.

READ  Główna konferencja na temat neuroróżnorodności w DC

„Jednakże ten wniosek musi zostać wysłuchany, ponieważ podniesione tutaj kwestie uderzają w samo sedno wymiaru sprawiedliwości w naszym systemie sądowniczym, a pozostawione bez rozwiązania i kontroli grożą dyskredytacją całej prokuratury, zaproszeniem do błędów i całkowitym podważeniem zaufania publicznego do ostatecznego wyroku”. test.” Wynik tego pozwu.”

the Magazyn Al-Dustour Wade, któremu biuro Willisa zgodziło się wypłacić odszkodowanie, „zebrał od stycznia 2022 r. około 654 000 dolarów z tytułu opłat prawnych” – napisał.

Roman, będący jednym z 18 oskarżonych oskarżonych wraz z Trumpem w sprawie Willisa o wymuszanie haraczy podczas wyborów w 2020 r., nie przyznał się do winy.

New York Times Opisywano wcześniej, że Roman wykonuje „dużo pracy”, aby znaleźć sposoby na przeciwstawienie się stratom Trumpa w kluczowych stanach na polu bitwy w wyborach prezydenckich w 2020 r. Roman odgrywa także kluczową rolę w spisku mającym na celu wysyłanie fałszywych urzędników wyborczych, aby fałszywie ogłaszali zwycięstwo Trumpa w stanach takich jak Georgia, Arizona i Michigan.