NASA publikuje niesamowity nowy obraz Śródmieścia Drogi Mlecznej | iNFOnews

Ten fałszywie kolorowy obraz rentgenowski i radiowy, opublikowany przez NASA w piątek 28 maja 2021 r., Pokazuje bardzo gorące włókna gazu i pola magnetyczne w centrum Drogi Mlecznej.

Zdjęcie: (NASA / CXC / UMass / QD Wang, NRF / SARAO / MeerKAT przez AP)

28 maja 2021 r. – 21:00

CAPE CANAVERAL, Floryda (AP) – NASA opublikowała oszałamiający nowy obraz gwałtownego i tętniącego życiem „centrum” naszej galaktyki.

Jest to zbiór 370 obserwacji dokonanych w ciągu ostatnich dwóch dekad przez orbitujące go Obserwatorium Rentgenowskie Chandra, które wizualizuje miliardy gwiazd i niezliczone czarne dziury w centrum lub jądrze Drogi Mlecznej, a także przyczynił się do tego radioteleskop w Południowej Afryce. do obrazu, kontrast.

Astronom Daniel Wang z University of Massachusetts Amherst powiedział w piątek, że spędził rok pracując nad tą sprawą, podczas gdy podczas pandemii utknął w domu.

„To, co widzimy na zdjęciu, to gwałtowny lub aktywny ekosystem w środku naszej galaktyki” – powiedział Wang w e-mailu. Istnieje wiele pozostałości po supernowych, czarnych dziur i gwiazd neutronowych. Każdy punkt lub cecha promieniowania rentgenowskiego reprezentuje aktywne źródło, większość w środku.

To ruchliwe i wysokoenergetyczne centrum galaktyki znajduje się 26 000 lat świetlnych stąd.

Jego praca ukazała się w czerwcowym numerze Monthly Notices of the Royal Astronomical Society.

Chandra została wystrzelona w 1999 roku i znajduje się na bardzo eliptycznej orbicie wokół Ziemi.

___

Departament Zdrowia i Nauki Associated Press jest wspierany przez Wydział Edukacji Naukowej Instytutu Medycznego Howarda Hughesa. AP ponosi wyłączną odpowiedzialność za całą zawartość.

Wiadomości z © The Associated Press, 2021

Associated Press

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *