Nadchodzą MacBooki 5G 20 lat po tym, jak Steve Jobs je anulował

Nadchodzą MacBooki 5G 20 lat po tym, jak Steve Jobs je anulował
jabłko

W przyszłości Twój MacBook może być wyposażony w łączność bezprzewodową, umożliwiającą dostęp do Internetu nawet bez połączenia Wi-Fi. Będzie to idealne rozwiązanie za każdym razem, gdy jesteś w drodze z MacBookiem i masz problemy z połączeniem się z Internetem, a także dorówna Twojemu iPhone’owi i Apple Watch.

Skąd to wiemy? Cóż, to najnowsze twierdzenie dziennikarza Marka Gormana Autorytet w biuletyniea dziennikarz twierdzi, że nie będzie to jakiś stary układ bezprzewodowy — będzie to wewnętrzny komponent wbudowany bezpośrednio w krzem Apple’a, który będzie zasilał najlepsze MacBooki przyszłości.

Niestety, światło dzienne ujrzy najwcześniej w 2028 roku, co oznacza, że ​​na razie będziesz musiał pozostać przy tetheringu iPhone’a jako mobilnego hotspotu. Gorman zauważa, że ​​chip bezprzewodowy będzie prawdopodobnie gotowy do 2026 roku, ale Apple będzie potrzebował od dwóch do trzech lat, aby dopasować go do swoich urządzeń.

Jeśli jednak Twój MacBook spóźnia się z uzyskaniem łączności 5G (lub czegoś szybszego), może to być świetne posunięcie dla fanów Apple, zwłaszcza jeśli wybierasz się ze swoim laptopem w odludzie i potrzebujesz dobrego zasięgu Internetu.

20 lat tworzenia

jabłko

Apple od dawna próbuje zaprojektować więcej części w swoich urządzeniach — w końcu to właśnie ta kontrola doprowadziła kilka lat temu firmę do porzucenia chipów Intela na rzecz Apple Silicon. W przypadku chipa bezprzewodowego istnieje bardzo wyraźny powód, dla którego ma to sens.

W 2008, Steve Jobs twierdził, że Apple rozważał dodanie do swoich MacBooków jakiegoś rodzaju łączności 3G, ale porzucił plany, ponieważ wymagane chipy zajmowałyby zbyt dużo miejsca w obudowie laptopa. Jeśli Apple zdoła zintegrować modem bezprzewodowy ze swoimi chipami krzemowymi do 2028 roku, problem ten będzie można rozwiązać — 20 lat po tym, jak Jobs przyznał się do porażki.

READ  Beta „Diablo 4” jest w zasadzie niegrywalna dzięki niekończącym się kolejkom logowania

Jasne, możesz teraz uzyskać dostęp do 5G na swoim MacBooku, jeśli podłączysz do niego swojego iPhone’a, i to działa dobrze w przypadku wielu osób. Ale jest to rozwiązanie niedoskonałe. Co się stanie, jeśli zapomnisz iPhone’a lub wyjdziesz z telefonem poza zasięg, gdy MacBook coś pobiera? Utworzenie połączenia bezprzewodowego na samym komputerze Mac pozwala uniknąć tego wszystkiego.

Dodatkowo daje Apple większą kontrolę nad swoim ekosystemem i zmniejsza jego zależność od zewnętrznych producentów, na co firma wyraźnie chciała robić od lat. Bez względu na motywację wynik będzie taki sam: lepsze działanie na komputerze Mac, gdy jesteś z dala od routera Wi-Fi. I jestem jak najbardziej za.

Zalecenia redaktorów
Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *